Piec próżniowy dla wiodącego producenta matryc

Piec próżniowy dla wiodącego producenta matryc Seco/Warwick

Międzynarodowy producent z siedzibą w USA złożył zamówienie na wysokociśnieniowy piec Vector do hartowania w gazie. Zamówienie realizuje Seco/Vacuum, spółka córka Grupy Seco/Warwick. Dzięki urządzeniu klient zwiększy swoje możliwości obróbki cieplnej, jednocześnie poprawiając jakość detali. Ładowany od dołu piec próżniowy Vector z hartowaniem azotem pod ciśnieniem 6 bar ma średnicę 150 cm, wysokość 185 cm oraz strefę roboczą o pojemności 3 ton. Jest to wystarczająco dużo miejsca do jednoczesnej obróbki 3 największych matryc, w porównaniu do zaledwie 2 sztuk na cykl w przypadku starego pieca. Piec jest również wyposażony w nagrzew konwekcyjny, co pozwoli klientowi na prowadzenie cyklu odpuszczania w tym samym urządzeniu bez konieczności transportu elementów po hartowaniu. Zapewnia to ogromną oszczędność czasu i pracy. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Trzy strefy regulacji temperatury oraz elementy grzejne w stropie i na dole pieca zapewniają równomierność temperatury +/- (-)12°C. System chłodzenia azotem pod ciśnieniem 6 bar z dyszami chłodzącymi rozmieszczonymi 360° wokół wsadu, w połączeniu z obrotowym napędem trzonu zapewniają szybkie, równomierne chłodzenie, minimalizując zniekształcenia wynikające z nieokrągłości. Piec jest również wyposażony w system nawęglania niskociśnieniowego FineCarb od Seco/Warwick, który umożliwia rozszerzenie procesów w przyszłości. Wszystkie te cechy pozwolą partnerowi zwiększyć moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku zarówno obecnie jak i w przyszłości. 

Nastawieni na rozwój

Dziś producenci sektora OEM otrzymują znacznie więcej zamówień na matryce o największym rozmiarze. Pionowa konfiguracja nowego pieca oraz obrotowy trzon zostały zbudowane specjalnie, aby zmieścić więcej dużych matryc, pozwalając tym samym partnerowi z łatwością sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu. Nowy Vector jest w stanie nie tylko obrobić cieplnie większą liczbę matryc jednocześnie, ale ma także funkcje ułatwiające załadunek i rozładunek. Intuicyjne sterowanie procesami zapewnia większą jednorodność grzania niż istniejące urządzenia, zarówno w trybie konwekcji, jak i próżni. 

– Z niecierpliwością czekamy na dostawę naszego najnowocześniejszego pieca, skonfigurowanego specjalnie na potrzeby klienta. Celem urządzenia będzie rozszerzenie funkcjonalności istniejących pieców ogólnego przeznaczenia, z których Klient korzystał od tak dawna. Dzięki szerokiej gamie funkcji hartowniczych, jeśli zajdzie taka potrzeba, Klient ma również perspektywę na rozbudowę, umożliwiającą prowadzenie procesów nawęglania niskociśnieniowego – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum. 

Wszechstronne narzędzie 

Wysokociśnieniowe piece próżniowe Vector z hartowaniem w gazie są szeroko stosowane w zakładach produkcyjnych na całym świecie, zwłaszcza w tych, które przeprowadzają szeroki zakres procesów obróbki cieplnej. Niezależnie od tego, czy jest używany do hartowania oprzyrządowania, czy też gotowych detali, nawęglania niskociśnieniowego (LPC), przesycania, wyżarzania czy innych procesów, Vector jest nowoczesnym rozwiązaniem dla sprawnie działającego przedsiębiorstwa. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę