Piec próżniowy Vector dla globalnego lidera technologii jądrowych

Piec próżniowy Vector dla globalnego lidera Seco/Warwick

Seco/Vacuum, spółka z Grupy Seco/Warwick, otrzymała zamówienie na 2-barowy piec próżniowy Vector. Piec pozwala osiągać wysokie poziomy próżni, co pozwoli klientowi na przetwarzanie materiałów do zastosowań nuklearnych.

Vector – jednokomorowy piec próżniowy do hartowania pod wysokim ciśnieniem – będzie wykorzystywany do różnych procesów obróbki cieplnej, w tym hartowania stali narzędziowych, a także spiekania i wyżarzania w wysokiej próżni.

Zespół Seco/Vacuum przez rok współpracował z kadrą inżynierską klienta, aby zrozumieć i rozwiązać jego specjalne potrzeby. Nowy Vector zastąpi dotychczasowe urządzenie, dając znacznie więcej możliwości i elastyczności procesu. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Jestem bardzo dumny z tego, jak grupa Seco/Visory poradziła sobie przy tej współpracy. Nasz zespół zarządzający produktem z grupą inżynierów współpracował z zespołami inżynieryjnymi i komercyjnymi klienta przez ponad rok, aby sprostać wymaganiom i zaoferować szerokie spektrum możliwości. Dzięki tak szerokiej współpracy udało nam się spełnić oczekiwania światowego lidera technologii energetycznych – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

2-barowy piec ma wymiary komory 40 cm x 40 cm x 61 cm i jest wyposażony w ponadwymiarową, metalową strefę gorącą o nośności przekraczającej 450 kg. Rozwiązanie posiada pompę dyfuzyjną o wysokiej próżni i wykorzystuje argon jako gaz procesowy. Piec będzie wyposażony w nowoczesny system sterowania firmy Seco/Warwick.

Zamówiony piec (jednokomorowy, poziomy, próżniowy Vector) jest przystosowany do wielu procesów, więc jest idealną platformą możliwości dla tak wszechstronnego klienta.

Piec do próżniowej obróbki cieplnej Vector to sprawdzona rozwiązanie dla przemysłu, któremu zaufali zarówno producenci wykonujący obróbkę cieplną we własnym zakresie, jak i hartownie usługowe. Piec umożliwia szeroki zakres procesów, w tym hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie, przesycanie, lutowanie twarde i spiekanie, a także nawęglanie pod niskim ciśnieniem. W piecu powstają czyste, jednorodne części o wysokiej jakości i powtarzalnej dokładności, które się nie utleniają. Jego wszechstronności dorównuje jedynie jego niezawodność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę