Piece Seco/Vacuum dla międzynarodowego producenta matryc

Piece Seco/Vacuum dla międzynarodowego producenta matryc Seco/Warwick

Seco/Vacuum, spółka z grupy Seco/Warwick, sprzedała producentowi matryc do tłoczenia aluminium aż 11 pieców do obróbki cieplnej i odpuszczania w próżni.

Jeden z głównych producentów narzędzi z branży tłoczenia aluminium, prowadzący działalność w Ameryce Północnej i Południowej, rozpoczął ogromny projekt odnowienia trzech zakładów obróbki cieplnej, obejmujący zastąpienie większości dotychczasowych urządzeń nowoczesnymi technologiami. Umowa zakupu opiewa na miliony dolarów, a celem jest modernizacja zakładów obróbki cieplnej klienta w Kanadzie, USA i Meksyku.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Zamówienie obejmuje cztery jednokomorowe piece próżniowe Vector z hartowaniem w gazie, sześć pieców do odpuszczania i jeden piec wgłębny do azotowania w gazie ZeroFlow. Oddział w Meksyku zyska całkowicie nowe moce produkcyjne w zakresie obróbki cieplnej, a zakłady w USA i Kanadzie zostaną rozbudowane o nową technologię obróbki cieplnej w próżni. W jednym przypadku będzie obejmowało wymianę dotychczasowego urządzenia z łożem fluidalnym na technologię XXI wieku. W każdym zakładzie pojawią się również liczne modyfikacje instalacji chłodzenia wodą i dystrybucji gazu obejmujące pełną instalację układów w systemie pod klucz.

Duży, większy, największy

To naprawdę duży kontrakt. Dzięki niemu nasz partner zwiększy moce produkcyjne w zakresie obróbki cieplnej w całej Ameryce Północnej oraz uzyska czystą i wydają technologię obróbki cieplnej w próżni. Kontrakt jest dowodem, że poczyniliśmy wielkie kroki w branży, w celu przekonania użytkowników dotychczasowych rozwiązań atmosferowych do technologii próżniowej. Jednocześnie jest to dotychczas największy kontrakt, jaki SecoVacuum zawarła z jednym klientem, od początku działalności oddziału w 2017 r. Niezmiernie cieszy możliwość wsparcia klienta w procesie modernizacji (na miarę XXI wieku) ich procesów obróbki cieplnej w wielu zakładach. Jestem również dumny z zespołu ds. rozwiązań Seco/Visory, który ściśle współpracował z klientem przy rozwiązywaniu tych wyzwań procesowych – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

Klient doszedł do wniosku, że poleganie na starszej gazowej technologii spalania w atmosferze nie pozwoli mu dalej się rozwijać. Dzięki najbardziej zaawansowanym na świecie technologiom obróbki cieplnej w próżni Seco/Vacuum mogła zaoferować kompletne i kompleksowe rozwiązanie obejmujące wiele pieców w różnych konfiguracjach odpowiadających na wyzwania klienta związane z czystą i wydajną przyszłością. Jednokomorowy piec Vector do hartowania w gazie pod wysokim ciśnieniem (HPGQ) to elastyczność wyboru odpowiadający na potrzeby wielu zadań w ramach wewnętrznej obróbki cieplnej. Vector jest jednokomorowym piecem próżniowym najczęściej wybieranym przez producentów narzędzi na całym świecie.

Piece do azotowania gazowego z technologią ZeroFlow wykorzystują w procesie jedynie amoniak, gwarantując tym samym precyzyjny potencjał azotowania przy minimalnej emisji gazu, dzięki czemu zawsze dostarczają czystych i spójnych produktów o wysokiej jakości. Przejście na czystą technologię ZeroFlow to nie tylko lepszy proces, ale również możliwość ograniczenia wpływu na środowisko generowanego przez obróbkę cieplną. Uzupełnienie pozostałych technologii próżniowych stanowią piece do odpuszczania gwarantujące wysoką stałość i wydajność. Zastosowanie pieców do odpuszczania zapewnia zgodność technologii oraz niezmienny poziom obsługi posprzedażowej.

Producenci narzędzi i matryc na całym świecie doceniają wartość płynącą z modernizacji ich zakładów i przejścia na technologie obróbki cieplnej w próżni, a Seco/Vacuum pozwala im pozyskać wszystkie technologie próżniowe od jednego – zintegrowanego – dostawcy. Poza podstawowymi korzyściami środowiskowymi – zarówno wewnętrznymi i tymi dla całej planety – producenci narzędzi uznają zalety technologii pieców próżniowych związane z większą wydajnością, spójniejszą jakością narzędzi oraz lepszymi parametrami, a także oszczędnościami operacyjnymi.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 11–12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę