Pierwszy przewodnik po oznaczeniach łożysk od NSK

Reklama
Reklama

Każde łożysko opuszczające linię produkcyjną zostaje oznaczone dedykowanym symbolem. Kody są tłoczone lub umieszczane laserowo na podzespole i dostarczają szczegółowych informacji dotyczących typu łożyska i jego parametrów, ale pod warunkiem, że wiemy, jak je odczytać. Firma NSK opublikowała przewodnik, który skutecznie pomoże w rozszyfrowaniu tych skomplikowanych oznaczeń.

Firma NSK, producent łożysk tocznych, opublikowała dokument, dzięki któremu szybko można rozszyfrować najczęstsze oznaczenia stosowane w łożyskach NSK i RHP. 48-stronicowa publikacja zawiera wszystkie stosowane skróty i oznaczenia wraz z ich wyjaśnieniami. Nie zabrakło również tabeli porównującej oznaczenia stosowane przez NSK i RHP z sygnaturami używanymi przez innych producentów łożysk, co pozwala na łatwe porównanie produktów różnych wytwórców.

Specjalny kod producencki dostarcza szczegółowych informacji dotyczących typu i cech konstrukcyjnych tj. wielkości otworu, rodzaju uszczelnienia, luzu wewnętrznego łożyska, klasy tolerancji, obróbki cieplnej czy ilości zastosowanego smaru.

Przewodnik w polskiej wersji językowej można pobrać ze strony www.nskeurope.pl lub w biurze prasowym NSK Polska w witrynie www.parkmedia.pl/nsk lub bezpośrednio po kliknięciu linku: http://parkmedia.pl/nsk/pdf/PL_Bearing_Designation_Systems.pdf.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama