Plastpol – cała branża tworzyw sztucznych w jednym miejscu

Plastpol – cała branża tworzyw sztucznych w jednym miejscu Targi Kielce

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol wyjątkowo odbędą się między 6 a 8 października. Nowością będzie strefa BioTworzyw, nie zabraknie także tradycyjnego punktu targów, czyli seminarium technicznego Plastech Info.

Targi Plastpol od lat cieszą się uznaniem branży i są obowiązkowym punktem w kalendarzu firm działających w sektorze tworzyw sztucznych niemal na każdym kontynencie. Podczas targów eksperci zaprezentują najnowsze dane dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz gumy w Polsce i w Europie. Tradycyjnie nie zabraknie także konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych.

Seminarium Techniczne Plastech Info

Tegoroczną edycją targów rozpocznie seminarium „Tworzywa sztuczne jako materiał przyjazny dla środowiska naturalnego i życia człowieka”. Organizatorzy spotkania chcą odbudować pozytywny wizerunek branży tworzyw sztucznych, zwracając uwagę na możliwości ich stosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób. Ważnym elementem spotkania będzie podnoszenie świadomości znaczenia odpowiedniego gospodarowania zasobami poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego.

BioTworzywa po raz pierwszy

Podczas tegorocznej edycji targów Plastpol swój debiut będzie miała strefa BioTworzyw, gdzie zaprezentowane zostaną wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne. Nie zabraknie także miejsca dla firm świadczących usługi konsultingowe, badawcze oraz certyfikacyjne. Warto podkreślić, że rynek BioTworzyw z roku na rok odnotowuje wzrost, przynosząc zyski sięgające nawet 30 miliardów dolarów rocznie.

ludzie na targach

Bezpiecznie, jak w targach

Organizatorzy targów zadbali także o bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających. W Targach Kielce działa 6 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdują się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej. Mobilne kabiny diagnostyczno-prewencyjne wyposażone są w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabraknie również innych środków bezpieczeństwa, takich jak m.in.: regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Podczas wydarzenia obowiązuje również obowiązek zachowania dystansu społecznego.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się w Kielcach w dniach od 6 do 8 października br.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę