Podsumowanie targów INNOFORM

Targi w Krakowie
Reklama
Reklama

Tuż przed majówką zakończyły się 2. Targi INNOFORM – jedyne wydarzenie w Polsce, dedykowane głównie przedstawicielom przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Wystawcy zgodnie ocenili je bardzo wysoko, podkreślając przede wszystkim dużą frekwencję wyspecjalizowanych zwiedzających, którzy poszukiwali konkretnych rozwiązań technologicznych. Ci z kolei komplementowali wystawców za kompleksową ofertę, prezentację najnowszych technologii oraz możliwość odbycia merytorycznych rozmów z wysokiej klasy doradcami technicznymi.

Wiedza i biznes bez granic
Tegoroczną edycję Targów INNOFORM odwiedzili nie tylko zwiedzający z Polski, ale także z najdalszych zakątków świata, m.in. z Kongo, Bangladeszu i Malezji. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział niemal 3 000 osób. Na liście wystawców znalazły się ostatecznie 263 firmy, w tym z Austrii, Czech, Słowacji, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym programem merytorycznym – z idealnie opracowanym, branżowo sprofilowanym zakresem tematycznym. Na zwiedzających czekały dwie eksperckie konferencje: „Narzędziowo-Przetwórcza” oraz tegoroczna nowość pt.: „Techniki Przyrostowe w Przemyśle Narzędziowo-Przetwórczym”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Giełda Kooperacyjna – idealne miejsce do biznesowych rozmów i nawiązywania relacji biznesowych tu i teraz. Podczas tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej odbyły się 94 spotkania, w tym 19 to spotkania międzynarodowe.

Reklama

Technologia przyszłości
Innowacyjna stal ulepszana cieplnie, modułowe systemy frezowania osiągające wydajność zbliżoną do frezów węglikowych, wieloosiowa tokarka numeryczna z napędzanymi narzędziami czy technologia czyszczenia laserem – to tylko wybrane z ponad 100 innowacji, prezentowanych w tym roku na targach.

Tu powstają wizje nowych rozwiązań. Różnica między tymi targami a konkurencyjnymi jest taka, że tamte są typowo handlowe, np. dla dystrybutorów. Tu z kolei przychodzą partnerzy, oferujący długoletnią współpracę. Tutaj rozmawia się o kontaktach biznesowych przede wszystkim z osobami decyzyjnymi: szefami firm. Tutaj też prezentują się topowe marki, wyznaczające kierunek rozwoju branży – mówi Hubert Zalewski, dyrektor zarządzający – członek zarządu firmy RÖHM Polska.

Targi w pełni kompaktowe
Byliśmy na INNOFORMie w zeszłym roku i nie mogło nas zabraknąć także i w tym. Dla nas to targi bardzo kompaktowe – mówi Thomas Braun, Head of Export Sales z firmy KNARR Vertriebs. – Nawiązujemy dużo kontaktów z nowymi klientami i już dziś mogę z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że za rok znowu się tu spotkamy – dodaje.

Równie pozytywnie tegoroczne targi ocenił Robert Dyrda, dyrektor z firmy Oberon Robert Dyrda. – Widać, że tegoroczna edycja jest większa niż poprzednia. Wnioskuję tak m.in. po liczbie odwiedzających nasze stoisko klientów. Mamy o połowę więcej kontaktów niż w zeszłym roku. To jedyne targi w tym regionie dla przemysłu i na pewno warto się tu wystawiać. Druga edycja została też doceniona przez duże firmy, cieszące się renomą na rynku.

Powiązane firmy

Reklama

Konkurs Targów INNOFORM
Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM, Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania zdobyły główne nagrody w towarzyszącym wydarzeniu po raz pierwszy konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje. Komisja Konkursowa – poza nagrodami głównymi – przyznała wyróżnienia, które zdobyły: Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Seco Tools Poland, PHU Faktor Piotr Pachczyński. W rywalizacji na najładniejsze stoisko targowe wyróżniono firmę YG-1.

Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówił prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM.

Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.

Zmiany tylko na lepsze
Nasza branża produkuje części i podzespoły dla największych na świecie firm. Bardzo mnie cieszy, że ma miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia. Druga edycja wydarzenia pokazała, że INNOFORM jest już marką samą w sobie. Ofertę prezentują tutaj najwięksi gracze na rynku – ocenia 2. targi INNOFORM Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

O rozwój wydarzenia jest też spokojna Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie. – W drugiej edycji targów wzięło udział o ponad 100 firm więcej niż w ubiegłorocznej, debiutanckiej. Powierzchnia ekspozycyjna wzrosła o 40%. Uważam, że to bardzo dobry wynik, który pokazuje jak duży potencjał mają targi INNOFORM. Już dziś serdecznie zapraszam na trzecią edycję targów INNOFORM – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

Źródło: Targi w Krakowie

Galeria artykułu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama