Pompy procesowe Watson-Marlow w komorach lakierniczych

Reklama
Reklama

Watson-Marlow, producent pomp przemysłowych, dostarczył swoje urządzenia firmie RRprojekt, która specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych dla przemysłu. Pompy procesowe Watson-Marlow zastąpią stare urządzenia, które nie były w stanie sprostać wymaganiom bardzo precyzyjnego procesu lakierniczego.

RRprojekt jest firmą zajmującą się inżynierią energetyczną i specjalizującą się w lakiernictwie przemysłowym. Z usług RRproject korzystają renomowane firmy przemysłu samochodowego, a także inne zakłady produkcyjne - wśród głównych klientów występuje Stomil Sanok, Bombardier czy Solaris.

Reklama

 

Firma Stomil Sanok spotkała się z problemem przy aplikacji farb wodnych na uszczelki. Jest to bardzo precyzyjny proces, ponieważ części są wyjątkowo małe, a uzyskana warstwa farby musi być bardzo cienka. Proces produkcyjny z dotychczas stosowanymi urządzeniami był często przerywany, dochodziło do przestojów, a to miało wpływ na obniżenie wydajności pracy. Aby zapobiec podobnym sytuacjom RRprojekt dostarczyła firmie komory lakiernicze wyposażone w pompy procesowe 520U/L. RRprojekt już wcześniej korzystał z pomp Watson-Marlow, które przyniosły oczekiwane rezultaty, dlatego też i tym razem zdecydowano się na ich wdrożenie. Pompy Watson-Marlow gwarantują produkcję bez przestojów i usterek, co w rezultacie sprawia, że inwestycja w jakość zwraca się w dłuższej perspektywie czasowej. Już od 7 lat pompy Watson-Marlow pracują przez 24 godziny na dobę bez żadnych przestojów czy usterek. Takie rozwiązania technologiczne gwarantują zakładom pewność i bezpieczeństwo produkcji.

 

Powiązane firmy

Reklama

Model pompy procesowej 520U/L firmy Watson-Marlow wyposażony jest w niskopulsacyjną głowicę, która zapewnia precyzyjne i dokładne pompowanie. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na wydłużenie okresu użytkowania węży i zapewnia niezawodność systemu. Pompy procesowe z serii 500 mają bardzo szerokie zastosowanie – od biotechnologii i przetwarzania produktów spożywczych, przez lakiernictwo przemysłowe, a kończąc na uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków. Węże firmy Watson-Marlow charakteryzują się wysoką odpornością na substancje żrące, są także wyjątkowo trwałe i sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych.

 

Robert Kalamus, wspólnik RRprojekt, wyjaśnił że przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych pomp cena odgrywała drugorzędną rolę, ponieważ jakość w produkcji jest najważniejsza. Pracownicy są zadowoleni ze zdalnego pulpitu, który pozwolił na oddzielenie „brudnej” części produkcji od operatora, który zdalnie może kontrolować aplikację. ”Przez długi czas korzystaliśmy z innych pomp, ale nie były one w stanie sprostać wymaganiom tak precyzyjnych aplikacji. Pewność i bezpieczeństwo produkcji sprawiła, że postanowili rozszerzyć zastosowanie technologii Watson-Marlow na kolejny zakład” – powiedział Robert Kalamus.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama