Poznańska spółka z branży precyzyjnej obróbki metali z nowym inwestorem

Poznańska spółka z branży precyzyjnej obróbki metali z nowym Dagat ECO

Omikron Capital nabył 100% udziałów w spółce Dagat ECO – poznańskim przedsiębiorstwie z branży precyzyjnej obróbki metali. Jest to już trzecia firma, która trafiła do portfela Omikron Capital.

Dagat ECO to rodzinna firma zajmująca się obróbką metali od ponad 20 lat. Specjalizuje się w zakresie obróbki rur i profili metalowych. Przedsiębiorstwo posiada uniwersalny park maszynowy, a szerokie zastosowanie oferowanych usług pozwala zdobywać partnerów biznesowych z wielu branż, głównie z samochodowej, medycznej, HVAC, kolejowej oraz petrochemicznej.

Dagat ECO to stabilna firma z dużym potencjałem wzrostu i unikatowym know-how. Dzięki swoim zasobom może z powodzeniem rywalizować i zdobywać nowe rynki zbytu i dalej się rozwijać. Ostatni rok spółka zakończyła z dobrym wynikiem, a w latach 2016-2019 zwiększyła sprzedaż o ponad 60% – mówi Tomasz Firczyk, partner zarządzający i założyciel Omikron Capital. – Liczymy na dalsze wzrosty i większą ekspansję na rynki zagraniczne, między innymi w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu. Wierzymy, że nam się to uda, ponieważ już teraz  produkty firmy trafiają m.in. do USA, Brazylii czy Turcji.

Firma zatrudnia ponad 230 osób. W 2019 r. osiągnęła sprzedaż na poziomie blisko 44 mln zł i zakończyła go z wynikiem 4,4 mln zł EBITDA. Spółka jest największym dostawcą systemów poręczowych do pojazdów komunikacji miejskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Omikron Capital nabył 100% udziałów spółki. Inwestorzy liczą na dwu-, a nawet trzykrotny wzrost wartości firmy w ciągu najbliższych 5-7 lat.

Źródło: Omikron Capital

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę