Pozycjoner spawalniczy KOVACO SP25

Pozycjoner spawalniczy KOVACO SP25 Kovaco

Firma Kovaco zaprezentowała podczas targów STOM pozycjoner spawalniczy, który posiada możliwość programowania kolejnych ruchów ramienia i stołu.

Dzięki temu rozwiązaniu można zaplanować kolejność wykonywania spawów. Po zaprogramowaniu pozycjoner ustawia się w wybranej pozycji, a gdy spawacz potwierdzi na konsoli realizację danego etapu, automatycznie przestawia się na kolejną pozycję.

Pozycjoner spawalniczy Kovaco z funkcją programowania wyposażony jest w wyświetlacz dotykowy, który ułatwia poruszanie się po menu urządzenia. Samo programowanie jest bardzo proste i nie wymaga dodatkowych umiejętności. Panel sterowania jest wyposażony w port USB, dzięki któremu istnieje możliwość transferu i wgrania programu spawania. Jest to rozwiązanie które pozwala z jednej strony na zachowanie kolejności wykonywania spoin, z drugiej strony przyspiesza czas przemieszczania elementu spawanego do kolejnej pozycji. Do pamięci urządzenia można zapisać programy np. dla poszczególnych spawaczy.

Źródło: Kovaco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę