Precyzyjne powlekanie narzędzi z metali nieżelaznych

Precyzyjne powlekanie narzędzi z metali nieżelaznych Oerlikon Balzers

Tej powłoki na bazie węgla trudno nie zauważyć, dzięki charakterystycznym, jasnym tęczowym kolorom. Swoją prawdziwą wartość pokazuje przy obróbce skrawaniem, tłoczeniu oraz formowaniu wtryskowym z użyciem narzędzi wykonanych z metali nieżelaznych i stali narzędziowych o temperaturze odpuszczania poniżej 200°C. 

Jej wyjątkowa twardość (>65 GPa) i gładkość, która minimalizuje przyczepność materiału, sprawiają, że jest niewrażliwa na odpryski i utrzymuje ostrość krawędzi. BALINIT MAYURA pomimo niskiej temperatury procesu zapewnia wysoką stabilność termiczną i chemiczną. 

Powiązane firmy

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Wytrzymuje temperaturę pracy do 500°C, podczas gdy inne powłoki węglowe ograniczają się zazwyczaj do temperatury 350°C. Ta powłoka nadaje się do wszystkich zastosowań, w których występuje ścieranie, jak i problem z adhezją. W efekcie końcowym producenci korzystają z dłuższej żywotności narzędzi i wyższej produktywności.

Wkrótce BALINIT MAYURA będzie dostępna od ręki w Polsce.

Źródło: Oerlikon Balzers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę