Producent pomp inwestuje w Japonii

Reklama
Reklama

Specjalizująca się w produkcji pomp perystaltycznych, obecna w Polsce od kilku lat spółka Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) rozszerza swoją działalność.

Firma przejęła japońską PRIMIX Corporation oraz należące do niej zakłady produkcji pomp sinusoidalnych MasoSine oraz centrum dystrybucji. Zakupu dokonano za pośrednictwem spółki matki - Spirax-Sarco Engineering plc. Wartość transakcji to ponad 14 milionów złotych (2,8 miliona funtów brytyjskich).

Reklama

Głównym celem transakcji jest wzrost poziomu usług oraz wsparcie klientów Watson-Marlow z sektora żywności i napojów oraz procesów przemysłowych. Są to firmy o dużym znaczeniu na japońskim rynku, które dzięki inwestycji producenta pomp otworzą się na nowe możliwości rozwoju w regionie.

- Rynek japoński posiada znaczny potencjał rozwojowy dla naszych najważniejszych produktów na rynku. Nabycie zakładów PRIMIX umacnia pozycję Watson-Marlow w segmencie pomp higienicznych, który od dawna rozwijaliśmy, dostarczając naszym klientom eksperckiej wiedzy i wartości dodanej obsługi - komentuje Jay Whalen prezes WMFTG.

Reklama

Ten strategiczny ruch jest pierwszą ważną inicjatywą WMFTG na japońskim rynku. Planowane jest, aby przez pierwsze trzy lata, nowy oddział Watson-Marlow Co. Ltd., posługiwał się nazwą Watson-Marlow PRIMIX, by podkreślić przejrzystość oraz ciągłość marki dla klientów.

Siedzibą nowej firmy będzie Tokyo. Dyrektor generalny PRIMIX, Hisashi Fuirichi, przejmie rolę dyrektora nowej spółki, aby zapewnić płynną zmianę, przy zachowaniu ciągłości marki w 3- letnim okresie przejściowym.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama