Producent wymienników ciepła wybrał linię EV/CAB od Seco/Warwick

Producent wymienników ciepła wybrał EV/CAB od Seco/Warwick Seco/Warwick

W urządzeniach Seco/Warwick powstaną pierwsze wyprodukowane przez partnera chłodnice baterii typu „Snake”. To już ósma linia CAB, która będzie pracować w zakładach Partnera i druga o szerokości 2300 mm.

Partner jest ekspertem w zakresie komponentów, podsystemów i rozwiązań systemowych dla zarządzania ciepłem w samochodach. Dostarcza produkty oszczędzające energię i o wysokiej wydajności dla zwykłych samochodów benzynowych i diesla oraz rozwiązania zwiększające zasięg nowych pojazdów elektrycznych.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Sprzedana linia EV/CAB została zaprojektowany specjalnie do produkcji chłodnic baterii typu "Snakes". Doskonały projekt ogrzewania i chłodzenia przyczynia się do lepszej jakości końcowego produktu oraz doskonałej jednorodności temperatury na całej szerokości taśmy, co stanowi klucz do udanej produkcji. To, że dostarczamy ósme urządzenie do lutowania w atmosferze ochronnej do tego Partnera, jest konsekwencją jakości naszych produktów i dobrej współpracy – powiedział Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick.

Linia ciągła do lutowania dla motoryzacji

Zamówiona linia do lutowania w atmosferze ochronnej (CAB) będzie się składać m.in. z konwekcyjnej komory wstępnego podgrzewania, pieca radiacyjnego, pieca do oraz dwóch komór chłodzenia. Cały system zostanie wyposażony w dedykowany system sterowania.

Lutowanie aluminium w atmosferze ochronnej (CAB) jest preferowaną technologią w produkcji aluminiowych wymienników ciepła w przemyśle motoryzacyjnym stąd Seco/Warwick stworzyło markę dedykowaną temu przemysłowi – EV/CAB. Podobne urządzenie Seco/Warwick sprzedaje na rynku europejskim. Dedykowana linia, została dopasowana to do wymagań tego producenta chłodnic akumulatorowych.

Ta współpraca otwiera nowe perspektywy dla rozwoju Grupy Seco/Warwick w naszym regionie. Doskonały projekt ogrzewania i chłodzenia przyczynia się do uzyskania idealnej jednorodności temperatury na szerokości taśmy 2300 mm, co stanowi klucz do udanej produkcji. W Chinach sprzedaliśmy już ponad 20 takich rozwiązań, a zapotrzebowanie na nie ciągle rośnie – komentuje Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick Chiny.
 
Na całym świecie w związku z rosnącą produkcją pojazdów elektrycznych zwiększa się zapotrzebowanie na chłodnice akumulatorów. Seco/Warwick, będący liderem w dziedzinie produkcji linii CAB, doskonale współpracuje z branżą motoryzacyjną dostarczając rozwiązania, które pomagają rozwijać technologię produkcji pojazdów elektrycznych. W ten sposób, w sposób pośredni, wpisuje się w trend i obowiązek, jakim jest dbałość o ograniczenie emisji spalin i środowisko naturalne.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę