Linia CAB od Seco/Warwick dla Narain Cooling Technologies

Linia CAB od Seco/Warwick dla Narain Cooling Technologies Seco/Warwick

Seco/Warwick wkrótce wyprodukuje linię CAB w Indiach. Odbiorcą rozwiązania jest hinduski koncern produkujący wymienniki ciepła. Urządzenie pomoże Narain Cooling Technologies utrzymać wysoką wydajność przy wysokich wymaganiach w zakresie poboru energetycznego.

Zamówiona linia CAB, to piec z taśmą transportową o szerokości 1300mm, który będzie wykorzystywany do produkcji średniej wielkości wymienników ciepła. Jest to pierwsza linia CAB sprzedana przez Seco/Warwick w całości wykonana w Indiach w nowej fabryce Grupy. Miejsce produkcji miało istotne znaczenie dla Narain Cooling Technologies.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Rozpoczęcie produkcji linii do lutowania ciągłego w Indiach jest kamieniem milowym w historii Seco/Warwick. Pozwala nam to jako Grupie, optymalizować produkcję oraz istotnie ograniczać koszty dostawy i emisyjności z tym związanej. Indie to światowy potentat w zakresie produkcji wymienników ciepła, w tym także tych, przeznaczonych na rynek motoryzacyjny. Seco/Warwick będzie stanowić, dla firm z tego regionu, znaczące wsparcie dzięki możliwościom dostawy wysokiej klasy pieców do obróbki cieplnej metali produkowanych w całości w tym regionie świata – mówi Binoy Koshy, dyrektor zarządzający Seco/Warwick Indie.

Kluczem do sukcesu na tym rynku jest nie tylko lokalna produkcja, ale także zapewnienie kompetentnego serwisu działającego na miejscu. Seco/Warwick dysponuje w tej części świata profesjonalnym zespołem inżynierów, którzy stanowią wsparcie dla naszych Partnerów – powiedział Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Aluminium i CAB Grupy Seco/Warwick.

Ubiegły rok był dla nas przełomowy, ponieważ rozpoczęliśmy produkcję w Indiach. Już w tym roku pierwsze linie CAB zjadą z hinduskiej taśmy i trafią do nowych odbiorców. Pierwsza linia CAB „made in India” trafi do Narain Cooling Technologies. Wierzę, że będzie to początek naszej długofalowej współpracy oraz jasny sygnał dla rynku, o gotowości Grupy do dostarczania rozwiązań pierwszego wyboru – skomentował Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy Seco/Warwick.

Linie CAB Seco/Warwick produkowane w Indiach pierwszym wyborem tego regionu

Zamówiona przez Partnera linia CAB wyposażona jest w taśmę o szerokości 1,3 m, konstrukcja komory zapewnia idealny rozkład temperatury, zaś urządzenie posiada innowacyjny system ciągłej kontroli atmosfery, a także system sterowania PLC.

Linie CAB są doskonałym rozwiązaniem do lutowania w sposób ciągły, produktów o podobnych wymiarach i cechach. Temperatura jest rozłożona równomiernie na całej szerokości i długości taśmy, dzięki kilku niezależnym strefom grzewczym. Urządzenie zamówione przez Narain Cooling Technologies zostało dostosowane do jego specyficznych potrzeb. Chodziło o uzyskanie odpowiednio wysokiej wydajności w warunkach ograniczonego dostępu do zasilania.

To nasza pierwsza współpraca z Seco/Warwick. Postawiliśmy wysokie i specyficzne wymagania w zakresie tego urządzenia, które Seco/Warwick spełniło. Fakt, że urządzenie produkowane jest w Indiach ma ogromne znaczenie dla Narain Cooling Technologies. To nie tylko kwestia obniżania kosztów czy lepszej logistyki, ale także późniejszych kwestii serwisowych i globalnie wspierania rozwoju rodzimego rynku – podsumowuje Deepesh Goyal, dyrektor zarządzający Narain Cooling Technologies.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę