Seco/Warwick sprzedał linię technologiczną CaseMaster dla przemysłu kolejowego

Seco/Warwick sprzedał linię technologiczną CaseMaster Seco/Warwick

voestalpine Fastening Systems reprezentujący przemysł kolejowy zamówił linię technologiczną składającą się m.in. z dwóch pieców CaseMaster, trzech pieców do odpuszczania oraz dwóch myjek. Będzie ona przeznaczona do procesów hartowania stalowych elementów, stosowanych w taborze kolejowym. To pierwsza współpraca obu partnerów w tym obszarze produktowym. Seco/Warwick dostarczyło piece próżniowe dla Grupy voestalpine.

Uniwersalny piec wielu możliwości

Zamówiona linia technologiczna składa się m.in. z elektrycznego pieca komorowego, myjki, stacji chłodzącej oraz generatora atmosfery endotermicznej. 

Powiązane firmy

To kompleksowe rozwiązanie odpowiada potrzebom Partnera, a kluczowym aspektem przy wyborze Seco/Warwick na dostawcę rozwiązania, były próby technologiczne wykonane w zaprzyjaźnionej hartowni usługowej. To przekonało voestalpine Fastening Systems, że zrealizujemy wysokie wymagania kontraktu. Linia jest skonfigurowana w taki sposób, aby w przypadku zmniejszenia wolumenu jego produktów, klient mógł także wyjść z ofertą obróbki komercyjnej, ze względu na szerokie spektrum technologiczne tejże jednostki pieca głównego – powiedział Mariusz Raszewski, Z-ca Dyrektora Zakładu ds. Sprzedaży AP i ATM Seco/Warwick.

Proces powadzony będzie w kontrolowanej atmosferze w zakresie temperatur do 950°C.

Ponadto w skład linii technologicznej wchodzi elektryczny piec komorowy przeznaczony do obróbki cieplnej elementów stalowych w atmosferze ochronnej azotu w temperaturach do 700°C wraz z myjką, stacją chłodzącą oraz generatorem endotermicznym. Linia posiadać będzie urządzenie załadowcze, działające w trybie automatycznym, zestaw stołów rolkowych oraz układ chłodzenia w obiegu zamkniętym. Ilość jednostek dostarczanej linii technologicznej jest tak dobrana, aby zapewnić wymaganą wydajność produkowanym detalom.

Całość nadzorowana będzie przez system nadrzędny, który służy do ciągłego monitorowania pracy urządzeń do obróbki cieplnej oraz zaawansowanych analiz danych pochodzących z procesów produkcyjnych.

Przemysł kolejowy się rozwija

Rozwiązanie uniwersalnego pieca, pozwoli obrabiać detale w różnej konfiguracji. Poza parametrami technologicznymi istotną sprawą jest dla nas ograniczenie odkształceń obrabianych detali. Jest to możliwe w zamówionym rozwiązaniu. Seco/Warwick zaprezentowało partnerskie i elastyczne podejście do wyzwania, jakim było to zlecenie – powiedział Mariusz Fogtman, COO, voestalpine Fastening Systems.

voestalpine Fastening Systems (należący do Grupy voestalpine) od ponad 40 lat jest wiodącym producentem elementów szynowych. Firma produkuje wysokiej jakości systemy mocowania, stosując nowoczesne technologie produkcji. W 2018 roku Seco/Warwick dostarczyło do voestalpine High Performance Metals 15-barowy piec próżniowy z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym oraz piec retortowy do odpuszczania.

Stałe inwestycje w rozwój technologii oraz wieloletnia współpraca z największymi producentami produkcji stali pozwala Seco/Warwick zachować pozycję lidera wśród dostawców niezawodnych, spełniających wymagane normy i oferujących nowoczesne rozwiązania – komentuje Piotr Skarbiński, Vice Prezes Segmentu linii pieców atmosferowych (ATM).

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę