Program targów Cleaning Expo 2023

Program targów Cleaning Expo 2023 Cleaning Expo

Już pod koniec października 2023 budynek Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę innowacyjnych rozwiązań, kreujących nowe trendy w branży profesjonalnego utrzymania czystości. Podczas targów Cleaning Expo będzie można zobaczyć roboty, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, widowiskowe pokazy prezentujące możliwości sprzętu do sprzątania czy wziąć udział w praktycznych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy, potrwa dwa dni -  od 24 do 25 października 2023.

Cleaning Expo w Poznaniu to najważniejsze w naszym kraju miejsce spotkań międzynarodowych ekspertów z branży profesjonalnego utrzymania czystości. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań czystościowych, wspólnego wytyczania nowych ścieżek rozwoju, wymiany wiedzy oraz nawiązywania relacji biznesowych.

Magnesem przyciągającym do Poznania wszystkich entuzjastów nowoczesnych technologii w sprzątaniu jest program wydarzeń towarzyszących, będący uzupełnieniem profesjonalnej ekspozycji. W tym roku znajdzie się w nim wiele praktycznej wiedzy dotyczącej automatyzacji w procesie utrzymania czystości, eko-transformacji oraz stosowania najbardziej wydajnych, bezpiecznych i ekonomicznych rozwiązań - zarówno produktowych, jak i maszynowych. Eksperci wskażą nie tylko trendy i optymalne kierunki zmian, ale doradzą także jak je skutecznie wdrożyć.

Konferencja Cleaning Forum

Cleaning Forum to dwudniowa kompilacja wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, która wraz z ekspozycją targową pozwoli nie tylko zdefiniować panujące trendy w branży, ale przede wszystkim nakreślić kierunki jej rozwoju. Tematyka tegorocznej edycji skupi się m.in. na:

 • Profesjonalne utrzymanie czystości w szpitalu - element procesu leczenia pacjentów; 
 • Sposoby utrzymania czystości w pomieszczeniach sanitarnych; 
 • Najnowsze technologie utrzymania posadzek akceptowanych przez producentów, instalatorów, firmy usługowe i organizacje branżowe; 
 • Utrzymanie terenów zielonych w czasach zmieniających się wymagań Klientów i zmian klimatycznych.

Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających 

PSFS przygotowuje jednodniowe spotkanie w formie Case Studies, dedykowane specjalistom z branży profesjonalnego utrzymania czystości, bazujące na praktyce polskiego rynku. Na wydarzenie składają się prezentacje innowacyjnych rozwiązań wraz z prelekcjami zaproszonych gości oraz panel dyskusyjny. Tematyka spotkania dotyczyć będzie m.in.: 

 • wsparcia młodych firm sprzątających; 
 • jak zarządzać firmą, aby utrzymać się na rynku i osiągnąć sukces; 
 • jak planować budżet, aby móc się rozwijać i inwestować w coraz lepszy sprzęt.
 • Jak robić duże pieniądze będąc małą firmą?

Arena Pokazów – czyszczenie posadzek 

We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy i firmami produkującymi posadzki oraz sprzęt do czyszczenia, podczas targów Cleaning Expo 2023 prowadzone będą warsztaty efektywnego czyszczenia powierzchni podłogowych.

 • prezentacja możliwości robotów, maszyn sprzątających i sprzętu ręcznego; 
 • zastosowanie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w usługach sprzątania powierzchni podłogowych; 
 • efektywne mycie i pielęgnacja posadzek, impregnacja i konserwacja; 
 • prezentacja profesjonalnych środków chemicznych do czyszczenia podłoża; 
 • omówienie najistotniejszych problemów i najczęściej popełnianych błędów.

Warsztaty – utrzymanie czystości w toaletach i łazienkach

W ramach nadchodzącej targów Cleaning Expo odbędą się warsztaty z czyszczenia toalet, których głównym celem jest pokazanie, jak czyścić - żeby nie zniszczyć armatury łazienkowej. 

 • profesjonalne pokazy czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji armatury łazienkowej oraz sanitariatów; 
 • prezentacja specjalistycznych preparatów do utrzymania higienicznej czystości w sanitariatach; 
 • szeroki wybór produktów i fachowego sprzętu, dedykowanych do sprzątania różnych powierzchni.

Wyścigi robotów sprzątających (cobotów)

Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – torze przeszkód, zgłoszone maszyny autonomiczne naszych wystawców będą musiały wyczyścić określoną powierzchnię. W obecności widzów przedstawiciele firm zaprogramują swoje urządzenia, a w ramach pokazów będzie można ocenić szybkość przygotowania do pracy, jej dokładność i oczywiście czas, jaki finalnie danej maszynie będzie potrzebny do wykonania zadania. Po raz pierwszy uczestnicy wydarzenia będą sami mogli ocenić funkcjonalność i przydatność robotów sprzątających, przeanalizować zasadność inwestycji, wybrać najlepsze maszyny do swoich potrzeb.

Nasze targi, stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży utrzymania czystości w Polsce, ale pracujemy intensywnie nas ekspansją i rozpoznawalnością w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreśla Witold Lipiński, Project Manager Cleaning Expo.W jednym miejscu, w tym samym czasie, odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą ok. kilkudziesięciu wystawców z 5 krajów. Co roku staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej, mając na celu utrzymanie najwyższej jakości organizowanych wydarzeń, dbając jednocześnie o progres i dobre samopoczucie zwiedzających. Ten rok jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ oczekiwania uczestników rynku i wyzwania związane ze zmianą przepisów europejskich mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych i efektywnych rozwiązań. Na targach Cleaning Expo pokazujemy wszechstronność prezentowanych produktów i usług, poprzez przygotowanie kompleksowej ekspozycji i prezentację nowoczesnych technologii w ciekawej formie. Cleaning Expo to święto branży, gdzie w przyjaznej atmosferze dzielimy się wiedzą, innowacjami, a co najważniejsze – dbamy o rozwój polskiej branży utrzymania czystości! Relacje z naszymi klientami w połączeniu z profesjonalną organizacją wydarzenia to najmocniejsze filary, na bazie których kreujemy przyszłość sektora porządkowego – dodaje manager.

Program bieżącej edycji targów będzie sukcesywnie aktualizowany na stronie internetowej wydarzenia. Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości odbędą się w dniach 24-25 października 2023 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Źródło: Cleaning Expo 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę