Projekt naddźwiękowego drona Mayhem firmy AFRL trafia do Leidos

Projekt naddźwiękowego drona Mayhem firmy AFRL trafia do Le Leidos

Leidos otrzymało kontrakt o wartości 334 milionów dolarów na pomoc Laboratorium Badawczemu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (AFRL) w opracowaniu systemu hipersonicznego do oddychania powietrzem. Expendable Hypersonic Multi-mission ISR (wywiad, obserwacja i rozpoznanie) oraz program Strike, lepiej znany jako Mayhem, obejmie 51-miesięczny okres działania. Początkowe zlecenie opiewa na 24 miliony USD na przeprowadzenie przeglądu wymagań systemowych (SRR) i przeglądu projektu koncepcyjnego (CoDR) w środowisku inżynierii cyfrowej (DE).

– Aby dostarczyć następną generację systemu hipersonicznego, wykorzystamy nasze wieloletnie inwestycje, wiedzę i sukcesy w dziedzinie hipersonicznej – powiedział Steve Cook, prezes Leidos Dynetics. –  Nasz zespół jest przygotowany do podjęcia tej ważnej misji dla naszego narodu.

System Mayhem będzie wykorzystywał silnik odrzutowy do generowania ciągu, napędzający pojazd na duże odległości, z prędkością większą niż mach 5. Leidos ma za zadanie zaprojektować i opracować wersję dużej klasy, która przewyższa obecne systemy pod względem zasięgu i ładowności, wykorzystując inżynierię cyfrową, aby zapewnić, że wysiłki projektowe pomogą w przyszłym rozwoju i przejściu.

Leidos zebrał zespół liderów z przemysłu i środowiska akademickiego, w tym Calspan, Draper i Kratos Defence & Security Solutions, Inc., aby pełnić funkcję agenta ds. projektowania systemów (SDA). SDA stworzy partnerstwa między rządem, przemysłem i środowiskiem akademickim, aby zapewnić najnowocześniejsze badania i rozwój potrzebne do zaprojektowania i przygotowania gotowego do produkcji pakietu danych technicznych do produkcji prototypów. Leidos będzie również kierować inżynierią systemów opartych na modelach (MBSE) i programowaniem, aby zapewnić, że Mayhem może przejść od pomysłu do systemu operacyjnego.

– Zespół zebrany przez Leidos łączy wyjątkowe doświadczenie z innowacyjnością  powiedział kierownik programu Mayhem, Ryan Leo. – Współpracujemy z czołowymi krajowymi dostawcami rozwiązań w zakresie pojazdów hipersonicznych i technologii napędowych. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do tej ważnej misji bezpieczeństwa narodowego.

Źródło: Leidos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę