Przejęcie HungaroCAD przez Arkance

Przejęcie HungaroCAD przez Arkance Pexels

Arkance – spółka zależna Monnoyeur – nabyła HungaroCAD, głównego gracza w digitalizacji budownictwa i przemysłu wytwórczego na Węgrzech. Tym samym uzupełnia swoje portfolio rozwiązań i wzmacnia pozycję lidera w dystrybucji technologii CAD i BIM na terenie Europy i Turcji. Arkance Systems wzmacnia swoją pozycję w Europie jako Platynowy Partner Autodesk z biurami w krajach Beneluksu, Francji, Polsce, Czechach, Słowacji, Turcji, Finlandii i na Węgrzech.

Partner, by budować efektywniej

Przejęcie jest zgodne ze strategią Monnoyeur, która zakłada utworzenie wiodącej europejskiej sieci dystrybucji, aby wspierać swoich klientów – wykonawców robót budowlanych i ziemnych, biur projektowych, właścicieli infrastruktury, firm produkcyjnych oraz operatorów kopalni i kamieniołomów – w ich podróży związanej z cyfryzacją.

“W ciągu zaledwie kilku lat Arkance stał się głównym graczem w sieci kanałów Autodesk w Europie, a obecnie zajmuje czołową pozycję w wielu krajach Europy. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozwoju tej działalności w ramach naszej Grupy oraz z unikalnych wartości, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom z branży budowlanej i produkcyjnej” mówi Philippe Monnoyeur, CEO Grupy Monnoyeur.

Historycznie związany z branżą budowlaną poprzez działalność dealerską Caterpillar w Europie, Monnoyeur był w stanie bardzo wcześnie dostrzec duży wpływ, jaki cyfryzacja będzie miała na jego klientów w dłuższej perspektywie.

Poprzez nabycie HungaroCAD, firma Arkance uzupełnia swoje doświadczenie na Węgrzech, gdzie już wcześniej (w 2020 roku) nabyła działalność CAD i GIS innego dużego gracza: Varinex. Po okresie przejściowym obie firmy będą działać pod tym samym logotypem Arkance Systems, części Arkance zajmującej się wdrażaniem rozwiązań CAD, CAM, PD&M i BIM.

Połączenie sił

Benjamin Van Daele, COO firmy Arkance Systems dodaje: “Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać zespół HungaroCAD w rodzinie Arkance. Dodanie HungaroCAD jest ważnym krokiem w ramach naszych ambicji wspierania klientów w całej Europie w ich cyfrowej transformacji. HungaroCAD ugruntował swoją pozycję jako wiodąca firma w branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej, natomiast w momencie przejęcia Varinex-CADStudio był wiodącym graczem w zakresie rozwiązań BIM dla produkcji i infrastruktury. Arkance Systems HU posiada dogłębną wiedzę branżową i programową, która pozwala zawsze rekomendować naszym klientom najbardziej odpowiednie rozwiązania. Możemy w ten sposób jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję na rynku węgierskim i europejskim.”

“Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Arkance jako wiodący węgierski Autodesk Gold Partner. W ciągu ostatnich lat doświadczyliśmy organicznego wzrostu dzięki poleceniom naszych klientów, którzy zaufali nam jako swojemu partnerowi biznesowemu w ich podróży automatyzacji i digitalizacji. Pozyskaliśmy wysoko wykwalifikowanych, zaangażowanych profesjonalistów i zainwestowaliśmy w ich rozwój, abyśmy mogli świadczyć wartościowe usługi odpowiadające złożoności wyzwań w branży. Wierzymy, że jako członek dużej grupy międzynarodowych ekspertów Arkance będziemy mogli świadczyć szerszy zakres usług. Cieszymy się na ten nowy, ekscytujący rozdział i będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami z branży architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej i produkcyjnej, aby realizować ich cele biznesowe” – mówi Balazs Sabathiel, CEO HungaroCAD.

Źródło: ARKANCE SYSTEMS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę