Przejęcie Lenso przez firmę Zeiss

Przejęcie Lenso przez firmę Zeiss Lenso

Firma Zeiss przejmuje Lenso w celu rozszerzenia dostępu do rynku i wiedzy branżowej w zakresie rozwiązań metrologicznych 3D i kontroli jakości w Polsce. Klienci skorzystają z wysokiej jakości rozwiązań pomiarowych i doświadczenia, które teraz otrzymają od jednego dostawcy.

Zeiss planuje rozszerzyć swoją obecność na polskim rynku w segmencie Industrial Quality & Research poprzez przejęcie firmy Lenso. Ulokowana w Poznaniu spółka, wiodący partner w zakresie wdrażania systemów optycznych 3D, stanie się częścią działu Zeiss Industrial Quality Solutions. Poprzez integrację i fuzję doświadczeń klienci otrzymają najlepsze rozwiązania pomiarowe dostosowane do swoich konkretnych aplikacji.

Cieszymy się, że możemy połączyć siły i wiedzę na polskim rynku – mówi dr Marc Wawerla, dyrektor Zeiss Industrial Quality Solutions.

Naszym celem jest kształtowanie rynku i bycie numerem jeden w dziedzinie metrologii i kontroli jakości w Polsce – dodaje Michael Hubensack, prezes Zarządu Carl Zeiss.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią Zeiss i możemy połączyć nasze wysiłki w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla naszych klientów – mówi Marek Radke, prezes zarządu Lenso. – Dołączenie do rodziny Zeiss, otwiera nowe możliwości dla naszego zespołu i klientów.

Po sfinalizowaniu transakcji Lenso dołączy do firmy Carl Zeiss jako część działu Industrial Quality Solutions. Ponadto firmy Zeiss i Lenso będą nadal odpowiedzialne za usługi, które oferują swoim klientom. Obie strony zgodziły się nie ujawniać informacji finansowych dot. szczegółów tej transakcji.

Źródło: Lenso

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę