Rejestracja i sprzedaż samochodów w I kwartale 2015 r.

Reklama
Reklama

 

W pierwszym kwartale 2015 r, zarejestrowano w Polsce 103 557 nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Wśród nich zarejestrowano 503 samochody z tzw. kratką.

Według Centralnej Ewidencji Pojazdów, w marcu 2015 r. zarejestrowano w Polsce ponad 38,3 tys. nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych, tj. o 18,7% więcej niż w lutym 2015 r. W grupie nowych samochodów dostawczych do 3,5 t w marcu 2015 r. zarejestrowano blisko 5 tys. samochodów. Było to o 15% więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem i więcej niż w lutym br. o 23%. Od początku roku zarejestrowano 12 186 samochodów dostawczych, było to o 8,6% więcej niż w takim samym okresie 2014 roku.

Reklama

Najlepiej sprzedające się w Polsce marki nowych samochodów osobowych w pierwszym kwartale 2015 r. to: Skoda, Toyota, Volkswagen, Opel i Ford. W rankingu najlepiej sprzedających się w Polsce samochodów dostawczych w pierwszym kwartale 2015 r. prowadzi Fiat, a kolejne miejsca zajmują: Renault, Ford, Peugeot i Volkswagen.

 

Reklama

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama