Rekordowe Targi EUROTOOL® 2014

Reklama
Reklama

Rekordowy, bo aż 40-proc. wzrost powierzchni wystawienniczej, ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Światowe premiery produktów i usług oraz ponad setka maszyn w cyklu produkcyjnym. Największa w Polsce strefa kooperacji, nowy salon Automatyki i Robotyki, zagraniczne misje gospodarcze oraz kongres CAX Innovation – organizowany po raz pierwszy w naszym kraju. Już za tydzień rozpocznie się wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów EUROTOOL® połączona z 6. edycją Targów BLACH-TECH-EXPO (14-16 października).

Międzynarodowe Targi EUROTOOL® od kilkunastu lat uznawane są za jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedzają je tysiące specjalistów. Firmy prezentujące swoje oferty robią tu najlepsze interesy. Tym razem targi odbędą się po raz pierwszy w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Informacja o przenosinach do nowoczesnego EXPO Kraków spowodowała ogromne zainteresowanie wystawców, którzy wynajęli aż 40% więcej powierzchni wystawiennicze niż w roku ubiegłym.

– Czekaliśmy na ten obiekt wiele lat i w końcu jest. Najbardziej podoba mi się otwarta, nieograniczona słupami przestrzeń w halach, a także mniejsze sale konferencyjne, które dają nam możliwość spotkań biznesowych w gronie wystawców - mówi Piotr Honc, właściciel firmy MEXIM.

Reklama

Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowej hali i było imponujące, podobnie jak obiekt, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wracam tu po okresie nieobecności. Zapowiada się, że wkrótce ta impreza powróci do roli wiodącej w kraju – mówi Piotr Pachczyński z firmy Faktor.

I faktycznie EUROTOOL® ma teraz wszystkie atuty, by tak się stało. Światowej klasy obiekt z pojemnym parkingiem, dwoma halami wystawienniczymi bez słupów i ścian działowych, 13 tys. m2 powierzchni użytkowej, salami seminaryjnymi o różnej wielkości, pokojami spotkań, restauracją oraz podłogą o nośności 40 kPa i obszerne bramy rozładunkowe, pozwalające na ekspozycję dużych i ciężkich maszyn. Gdy dołożymy do tego starannie zaplanowany program towarzyszący z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy oraz Kraków – jedno z najlepszych europejskich miast dla uprawiania turystyki biznesowej, to już teraz uznamy, że zbliżająca się edycja targów będzie wyjątkowa.

Powiązane firmy

Reklama

 

Pozycje obowiązkowe

Odwiedzający targi zobaczą nie tylko ponad setkę maszyn w cyklu produkcyjnym, niezliczoną ilość nowości, światowe premiery produktów i usług, ale także skorzystać z bogatego programu towarzyszącego. Tu na plan pierwszy wysuwa się z pewnością SalonTechnologii CAx, czyli propozycja dla inżynierów, ceniących sobie wygodę i korzystających z nowoczesnych narzędzi pracy. Uzupełni go organizowany po raz pierwszy w Polsce Kongres CAX Innovation.

Niewątpliwą atrakcją będzie z pewnością Salon Automatyki i Robotyki. To jedna z nowości tegorocznej edycji Targów, w zakres której wchodzą zagadnienia związane z automatyzacją i sterowaniem produkcją, robotyzacją stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych. W salonie swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Ogromne zainteresowanie wystawców tą tematyką zapowiada stałą pozycje salonu w ramach targów.

 

Trzy dni atrakcji i nowości

Już 14 października, w pierwszym dniu, uczestnicy targów dowiedzą się jak produkować taniej i szybciej – w Strefie Wiedzy odbędą się szkolenia z zakresu poprawy wydajności produkcji prowadzone przez ekspertów z firmy Lean Action Plan i Lean Action Sp. z o.o.

Drugiego dnia targów – 15 października warto wziąć udział w całodniowym "Seminarium obróbki cieplnej" organizowanym przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w sali Praga. W sali Budapeszt z kolei zostanie zorganizowane "Polsko-węgierskie forum dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego". Warto też zaglądać do Strefy Wiedzy, gdzie przez 2 dni – w środę i czwartek – będzie odbywać się Kongres CAx Innovation.

Wśród targowych nowości zobaczyć będzie można m.in. najnowsze oprogramowanie do projektowania 3D (stoisko CNS Solutions), serwoelektryczne prasy krawędziowe CONE (stoisko POL-SVER), skaner laserowy HP-L-20.8 dla ROMER Absolute Arm (stoisko Hexagon Metrology), centrum obróbcze DUGARD 1000E (stoisko JAFO) oraz nowy trend w automatyzacji produkcji, czyli Obróbkę w 5 osiach zaprezentowaną przez firmę FANUC. 

 

Siła kooperacji

Po raz czwarty w trakcie targów zostanie zorganizowany Salon Kooperacji Przemysłowej – największe na polskim rynku spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi, modernizacji maszyn, itp. W ubiegłym roku w Salonie i towarzyszących mu polsko-niemieckich spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło ponad 100 podwykonawców z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Danii. Salon Kooperacji Przemysłowej to przede wszystkim szansa dla małych i średnich firm na nawiązanie współpracy z dużymi rynkowymi graczami.

Z misjami gospodarczymi do Krakowa przyjadą przedsiębiorcy z Francji i Algierii.

 

Smok Wawelski w EXPO Kraków

Na czas trwania targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO do hali EXPO zostanie przeniesiony smok wawelski. To nie żart, a wynik niezwykłej akcji Targów w Krakowie i wystawców. W ramach współpracy powstaną dwie repliki krakowskiego smoka wawelskiego. Jedna z nich trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej, a druga stanie w hali EXPO Kraków. Tym samym pod młotek trafi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, któremu twórcy komiksów Marvella nadali przydomek krakowskiej bestii. Niezwykłego zadania podjęła się firma SCANTECH, która zeskanowała rzeźbę oraz firma AEP Engineering Polska, która wykonała replikę z dostarczonego projektu. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą prof. Bronisława Chromego – autora oryginalnej rzeźby. W trakcie targów będzie można podziwiać niezwykłe dzieło. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie oraz wspierała firma Remal.

Z kolei najlepsze produkty targowe powalczą tradycyjnie w Konkursie Targowym o statuetki Złotych Smoków.

www.targi.krakow.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama