RelyOn Nutec wchodzi na polski rynek

RelyOn Nutec wchodzi na polski rynek RelyOn Nutec

RelyOn Nutec, globalny lider w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, inwestuje w Polsce i przejmuje GoRopes, cenione trójmiejskie centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej zgodnych ze standardami Global Wind Organization (GWO), szkoleniach dostępu linowego oraz sprzedaży, wynajmie i inspekcjach PPE. Inwestycja w Polsce to pierwszy projekt RelyOn w regionie Morza Bałtyckiego i kolejny krok w rozwoju oferty firmy dla dynamicznie rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Połączenie rozległych kompetencji i międzynarodowego doświadczenia RelyOn Nutec w zakresie szkoleń bezpieczeństwa wspieranych nowoczesnymi technologiami uczenia się z wiedzą i znajomością krajowego rynku GoRopes  zapewni polskim firmom i  specjalistom dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań szkoleniowych, które umożliwią im bezpieczną pracę w warunkach wysokiego ryzyka.

– Cieszymy się, z naszej obecności w Polsce i współpracy z GoRopes, uznanej firmy, która w bardzo krótkim czasie, od rozpoczęcia działalności w 2019 r., zbudowała silną pozycję rynkową – powiedział Lars Brenne, dyrektor zarządzający RelyOn Nutec w Europie Środkowej. – Dzięki tej strategicznej współpracy wprowadzimy na polski rynek nasze najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe i wzmocnimy nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, wspierając rozwój kadr dla sektora OZE.

W nadchodzących miesiącach centrum szkoleniowe w Gdańsku rozszerzy swoją ofertę o nowe kursy, takie jak podstawowe szkolenie techniczne GWO, szkolenie operatorów wind oraz kursy elektryczne zgodne z normą EN50110. Wszystkie nowe szkolenia będą wspierane przez platformę edukacyjną RelyOn.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z liderem branży i rozwój oferty szkoleniowej w ramach grupy RelyOn Nutec. Dostrzegając, jak szybko nasza branża rozwija się w regionie Gdańska i całego Trójmiasta, wierzymy, że to idealny moment na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju – powiedział Mateusz Archacki, współzałożyciel GoRopes.

Decyzja o ekspansji RelyOn na Morze Bałtyckie i otwarcie ośrodka szkoleniowego w Polsce jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy, która zbudowała silną pozycję na Morzu Północnym. Operująca na całym świecie firma w Europie dysponuje 13 ośrodkami szkoleniowymi - w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Niemczech i Belgii. Przejęcie GoRopes stanowi przejaw zaangażowania w rodzący się sektor morskiej energetyki wiatrowej i wsparcia procesu transformacji energetycznej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez tworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy w wymagającym sektorze odnawialnych źródeł energii. 

Źródło: RelyOn Nutec 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę