Rösler wyłącznym partnerem dystrybucyjnym urządzeń z serii DLyte Carbide
Rösler Oberflächentechnik oraz hiszpańska grupa technologiczna Gpainnova rozszerzają swoje partnerstwo: po tym, jak firma Rösler od dawna już posiada wyłączne prawo dystrybucji urządzeń do obróbki przemysłowej DLyte firmy Gpainnova na rynku niemieckim, Rösler obejmuje obecnie również serię narzędzi skrawających z węglików spiekanych tej hiszpańskiej grupy technologicznej, a także indywidualne projektowanie procesów i serwis przedmiotowych maszyn. Ponadto Gpainnova ściśle współpracuje z firmą Rösler nad dalszym rozwojem tak zwanych węglikowych urządzeń DLyte oraz stanowiącej ich podstawę technologii DryLyte.
Urządzenia węglikowe pracują w opatentowanej technologii obróbki powierzchniowej węglików spiekanych DryLyte i mają zastąpić metodę szlifowania zanurzeniowo wleczącego jako standard w obróbce narzędzi skrawających z węglików spiekanych, zapewniając w ten sposób jeszcze wydajniejsze i lepsze narzędzia pracy. Rozszerzając partnerstwo z przedsiębiorstwem GPAINNOVA, firma Rösler rozwija swoją działalność w obszarze obróbki narzędzi – jednym z nowych rynków, na których koncentruje swoje działania.
– Cieszymy się, że jako grupa Rösler możemy rozbudować nasze portfolio w obszarze obróbki krawędzi skrawających o tak progresywną i wiele obiecującą technologię. Jesteśmy przekonani, że DLyte znacznie przewyższa metodę szlifowania zanurzeniowo-wleczącego pod kątem jakości, czasu taktu, wykonania i ekonomiczności. Technologia ta będzie w stanie w znacznym stopniu zastąpić dotychczasowe systemy szlifowania zanurzeniowo-wleczącego jako najczęściej stosowaną metodę w obróbce krawędzi skrawających i szybko zdobyć sobie rynek – mówi Alexander Fitz, kierownik działu Dystrybucji Techniki Wibrościernej w firmie Rösler.
Metoda DryLyte, nazywana również elektropolerowaniem na sucho, jest znacznie delikatniejsza niż obróbka zanurzeniowo-wlecząca i zapewnia bardzo jednorodny efekt powierzchni. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod obróbka DryLyte jest bardziej przyjazna dla powierzchni i nie wiąże się z jej mechanicznym ścieraniem. Oferuje to naszym klientom nowatorską technologię, polegającą na usuwaniu materiału poprzez wymianę jonów, dzięki czemu powstaje jednorodne zaokrąglenie krawędzi skrawającej i gładka powierzchnia.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
– Metoda ta jest przyszłością obróbki narzędzi skrawających – cieszy się Alexander Fitz. – Rozwój technologiczny, jaki za nią stoi, jest nadzwyczajny. Jesteśmy absolutnie przekonani, że rozszerzając to partnerstwo będziemy mogli zaoferować klientom zdecydowaną przewagę technologiczną. Współpracę z firmą Rösler jako światowym liderem na tym rynku chwali sobie również hiszpańskie przedsiębiorstwo technologiczne.
– Umowa między firmą Gpainnova i takim światowym liderem, jakim jest Rösler, jest dla obu przedsiębiorstw ważnym kamieniem milowym. Poprzez połączenie naszych kompetencji w obszarze obróbki powierzchni, w szczególności obróbki narzędzi skrawających z węglików spiekanych, chcemy zaoferować naszym klientom wyjątkowe korzyści – twierdzi Pau Sarsanedas, prezes i współzałożyciel grupy Gpainnova. – Ten strategiczny sojusz nie tylko rozszerza nasz zasięg rynkowy, ale umożliwia nam także wspieranie szerokiego spektrum klientów poprzez oferowanie im korzystania z kolektywnej wiedzy i zdolności naszych przedsiębiorstw oraz uzyskiwania szeregu możliwości innowacyjnych i rozwojowych.
W najbliższych miesiącach firma Rösler planuje liczne prezentacje na targach, obróbki testowe i kooperacje z przedsiębiorstwami z obszaru narzędzi skrawających z węglików spiekanych.
– Przekonamy naszych klientów o tym, że innowacyjna metoda DryLyte odpowiada na wyzwania wymagającej przemysłowej codzienności i może w ogromnym stopniu podnieść jakość narzędzi węglikowych – mówi Alexander Fitz.
Źródło: Rösler