Rozdano Technotalenty 2015

Rofin Sinar
Reklama
Reklama

Druga edycja konkursu „Technoltalenty 2015” wyłoniła najbardziej innowacyjnych młodych wynalazców z województwa podlaskiego.

Zwycięzców uhonorowano podczas Gali zorganizowanej przez Fundację Technotalenty we współpracy z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną 24 listopada 2015 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Reklama

Celem konkursu jest wyróżnienie młodych osób tworzących innowacyjne rozwiązania, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Konkursowe projekty oceniano w kategoriach Technika, Design, Biznes, a także dodatkowo, każdy projekt mógł zostać zgłoszony do kategorii „Wyzwanie społeczne”. Stający w szranki młodzi ludzie mieli szansę zaprezentować swoje pomysły czołówce podlaskich przedsiębiorców, którzy są członkami kapituły konkursowej. Prócz szansy na wspólny biznes, to także okazja by się poznać i wymienić doświadczeniami.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 95 projektów. Nadesłane rozwiązania dotyczyły różnych dziedzin. Większość uczestników stworzyła już prototypy swoich wynalazków. W każdej z komisji sędziowskich zasiadali eksperci z danej dziedziny właściciele lub prezesi wiodących firm w regionie, dyrektorzy działów wykorzystujących nowoczesne technologie, przedstawiciele świata nauki oraz reprezentanci instytucji patronujących konkursowi.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama