Rozpoczęła się tegoroczna edycja targów EUROGUSS 2024

Rozpoczęła się tegoroczna edycja targów EUROGUSS 2024 EUROGUSS

Tegoroczna edycja wiodących w branży targów EUROGUSS, w których bierze udział 643 wystawców z 33 krajów rozpoczęła się już 16 stycznia i potrwa do 18 stycznia.

Od 16 do 18 stycznia w Norymberdze odbywają się targi EUROGUSS – ważne wydarzenie w kalendarzu międzynarodowego przemysłu odlewów ciśnieniowych. Od 1996 r. goście branżowi z całego świata uważają to wydarzenie za niezwykle ważną platformę wymiany doświadczeń, na której mogą omawiać najnowsze rozwiązania w całym łańcuchu wartości. Tegoroczna edycja targów obejmuje cztery hale wystawiennicze i jest całkowicie obsadzona, a bierze w niej udział 643 wystawców. Jednocześnie umiejscowienie targów na początku roku sprawia, że ​​jest to ważny barometr dla przyszłych decyzji w trudnych czasach. 

Wystawcy z 33 krajów zaprezentują w Centrum Wystawienniczym w Norymberdze wszystko, co odlewanie ciśnieniowe ma do zaoferowania – od najmniejszych odlewów ciśnieniowych cynku po ogromne odlewy („giga-castingi”) wykonane z aluminium. EUROGUSS 2024 dogłębnie zbada trend w kierunku coraz większych elementów konstrukcyjnych wykonanych z aluminium, które są szczególnie popularne w branży motoryzacyjnej. Inne kluczowe tematy obejmują zrównoważony rozwój/gospodarkę o obiegu zamkniętym i cyfryzację.

Popularny temat giga-castingu

Giga-casting jest obecnie jednym z dominujących tematów w branży i dlatego zapewniamy prezentacji tej nowej technologii przestrzeń, na jaką zasługuje – mówi Christopher Boss, dyrektor wykonawczy targów EUROGUSS.

Zaprezentowana zostanie największa maszyna, jaka kiedykolwiek została ustawiona na terenie wystawy w Norymberdze – w końcu Nürnberg Messe obchodzi swoje 50. urodziny – zostanie zaprezentowana ogromna prasa do gratowania tych właśnie giga-odlewów

Wysiłek włożony przez wielu wystawców w transport i montaż dużych maszyn jest imponującą demonstracją tego, jak istotne są to targi dla branży – dodaje Christopher Boss.

Dyskusja na temat zagrażających zmian, takich jak obecne otoczenie gospodarcze, charakteryzujące się wysokimi kosztami energii, rosnącą biurokracją i słabą gospodarką, nie będzie sprowadzać się jedynie do wymiany zdań między indywidualnymi uczestnikami. Inne możliwości udziału w EUROGUSS obejmują m.in. udział w dyskusji panelowej „Przyszłość MŚP: Czy rzutujemy na przyszłość w Niemczech?”, w której weźmie udział m.in. Tobias Gotthardt, Sekretarz Stanu w Bawarskim Ministerstwie Spraw Gospodarczych, Rozwoju Regionalnego i Energii.

Międzynarodowe aspiracje

Pomimo trudnych warunków, branża pozostaje innowacyjna i zorientowana na przyszłość, o czym świadczy m.in. Europejski Konkurs Odlewniczy i Konkurs Talentów, którego rozstrzygnięcia poznamy właśnie w ramach targów EUROGUSS, a także sesje takie jak „Zrównoważony rozwój w przemyśle odlewniczym - Quo Vadis?", której przewodniczył profesor Matthias Fifka z Uniwersytetu Erlangen-Nuremberg. 

EUROGUSS po raz kolejny potwierdza swoją pozycję wiodących międzynarodowych targów odlewnictwa ciśnieniowego, z 60% wystawców z zagranicy. Wielu wystawców przyjeżdża zwłaszcza z Włoch, Turcji, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii. Odbywające się jak zwykle w styczniu targi EUROGUSS zainaugurują rok jubileuszowy firmy Nürnberg Messe, która została założona 50 lat temu. Dzięki swojej działalności w Niemczech i za granicą jest obecnie jednym z 15 największych organizatorów targów na świecie.

Źródło: EUROGUSS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę