Sandvik Coromant wprowadza płytki do frezowania z nową gemetrią

Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant rozszerza zakres dostępnych zastosowań wszechstronnego frezu CoroMill® 331 poprzez wprowadzenie nowych geometrii płytek. Ostatnio udostępnione nowości w ofercie to dwie nowe geometrie ze szlifowanym krawędziami skrawającymi generujące stosunkowo niewielkie opory skrawania także w przypadku płytek z dużymi promieniami naroży, przeznaczonymi do zastosowań w branżach motoryzacyjnej i lotniczej.

Dla frezu CoroMill 331 udostępniona zostaje geometria -M30, zaprojektowana w celu optymalizacji frezowania rowków w częściach stalowych i żeliwnych w sektorze motoryzacyjnym. Geometrię -M30, przeznaczoną do płytek o rozmiarze 11 z promieniami naroży od 1,5 do 3,0 mm (od 0.059 do 0.118 cala), charakteryzują niewielkie opory skrawania. Ta wytrzymała geometria jest szczególnie korzystna w zakładach obróbki skrawaniem, które dążą do zwiększenia bezpieczeństwa w zastosowaniach charakteryzujących się niestabilną konfiguracją lub pracą na długich wysięgach, gdyż zapewnia zwiększoną niezawodność i konkurencyjność. Dostępne gatunki to GC1130, GC1020, GC3040 oraz najnowszy gatunek GC4330 do frezowania w stali.

Nowa seria, więcej możliwości

Ponadto na rynek wprowadzona zostaje geometria -L50, przeznaczona do obróbki przedmiotów obrabianych w branży lotniczej, jak również elementów używanych w branży wydobycia oraz transportu ropy naftowej i gazu. Wytrzymała i ostra jednocześnie geometria -L50, dostępna dla płytek o rozmiarze 11 z promieniami naroży od 3,0 mm do 6,3 mm (od 0.118 do 0.248 cala), również charakteryzuje się przede wszystkim niewielkimi oporami skrawania, co czyni ją odpowiednią do obróbki takich materiałów, jak stal nierdzewna, superstopy na bazie niklu i tytanu. Dostępne gatunki to GC1040, GC2040 i S30T, zoptymalizowane pod kątem pracy w dobrych warunkach obróbki oraz wymagających zastosowań.

Frezowanie rowków to jeden z najczęściej spotykanych obszarów zastosowań w dziedzinie frezowania płytkami wymiennymi, i nowe geometrie zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymogi zakładów obróbki skrawaniem zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa procesu, jakości i kosztów – wyjaśnia Jenny Häll Jansson, global product manager milling w firmie Sandvik Coromant.

Cechy wyróżniające

Warto zauważyć, że oprócz geometrii -M30 i -L50, płytki o rozmiarze 8, 11 i 14 oraz promieniu naroża 4,0 mm (0.157 cala) stają się standardowo dostępne także w geometrii -WM. Dostępne gatunki, które także w tym przypadku mają zwiększyć wydajność frezowania przedmiotów obrabianych stosowanych w branży motoryzacyjnej, to GC1130, GC1020, GC3040 i GC4330.

Poza frezowaniem rowków frez CoroMill 331 – jako wysoce uniwersalna konstrukcja – umożliwia elastyczną i bardzo precyzyjną obróbkę metodą frezowania czołowego i walcowo-czołowego we wszystkich sektorach przemysłu. Kompleksowa oferta obejmuje szeroki wybór średnic, szerokości, geometrii płytek, promieni naroży i gatunków.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę