Schunk świętuje jubileusz

Schunk

Firma Schunk traktuje 2019 r. jako jubileuszowy. W Polsce spółka działa już od 15 lat i jest jednym dostawców systemów mocowania detalu i oprawek narzędziowych. W swojej ofercie ma również sprzedaż systemów chwytakowych i oprzyrządowania do robotów przemysłowych. 

Global Player

Firma Schunk została założona w 1945 przez Friedricha Schunk, jako warsztat mechaniczny, a pod kierownictwem Heinza-Dietera Schunk została liderem kompetencji i światowego rynku w swojej dziedzinie. Dzisiaj firmą kieruje trzecie pokolenie, rodzeństwo Henrik A. Schunk i Kristina I. Schunk. Ponad 3400 pracowników w dziewięciu zakładach oraz 33 spółki zależne i partnerzy dystrybucyjni w ponad 50 krajach gwarantuje intensywną obecność na rynku. Z ponad 11 tys. standardowych komponentów, Schunk oferuje największe na świecie portfolio w dziedzinie technologii mocowania i systemów chwytakowych. Także w erze globalizacji wysoko firma wysoko ceni wartości biznesu rodzinnego, polegające na podtrzymywaniu bezpośredniego kontaktu z klientami i poczuciu osobistej odpowiedzialności. Spółka wyznacza globalne standardy dzięki duchowi pionierstwa i perfekcji. Wyzwania, przed jakimi firma stawała podczas 70 lat pracy, są zawarte w szerokim portfolio jakości produktów i innowacji technologicznych. Są to kamienie milowe wyznaczające ścieżkę naszego rozwoju od warsztatu mechanicznego do globalnego koncernu.

15 lat w Polsce

Schunk Intec jest firmą - córką niemieckiej spółki Schunk. Polska filia powstała w połowie 2004 r. w Starej Iwicznej. Obecnie siedziba mieści się w Piasecznie z biurem regionalnym w Chorzowie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy- matki, dostarczamy na polski rynek nowoczesne rozwiązania w zakresie systemów mocowania narzędzi i przedmiotów obrabianych oraz automatyki przemysłowej. 

Jubileusz świętowany był podczas tegorocznej edycji targów Machtool, zapraszano klientów na tort i szampana oraz wręczano im podziękowania i pamiątkowe statuetki. Dziękując klientom za współpracę i pokładane w firmie zaufanie, firma ma nadzieję na dalsze sukcesy i realizację.

Źródło: Schunk

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę