Seco modernizuje linię Perfomax

Seco Tools
Reklama
Reklama

Nowa, zmodernizowana konstrukcja wierteł z płytką wymienną Perfomax firmy Seco ma zapewniać wyższe parametry wiercenia i większą trwałość narzędzia, a także wyjątkową kontrolę i usuwanie wióra. 

Innowacyjne cechy wiertła to przede wszystkim nowa konstrukcja rowków ze specjalną powierzchnią zmniejszającą tarcie oraz laserowo utwardzona przednia część korpusu celem poprawy wytrzymałości, stabilności i dokładności.

Reklama

Rowki wiórowe Perfomax cechuje większy kąt linii śrubowej i gładsze zakończenie rowków, a także zaprojektowana przez Seco falista powierzchnia, która minimalizuje pole styku pomiędzy wiórami a rowkiem. Wiertło wytwarza krótsze wióry, które szybko i łatwo są odprowadzane, aby znacznie zmniejszyć możliwość ich zakleszczenia, a tym samym zapewnić wyższe bezpieczeństwo pracy.

W celu zwiększenia trwałości korpusów wierteł aż do 140% firma Seco utwardza laserowo przednie sekcje rowków wierteł Perfomax. Uzyskana twardości 60 HRC sprawia, że wiertła wytrzymują erozję wiórów przez dłuższy czas. Zmodernizowana konstrukcja Perfomax zapewnia większy promień przy dnie gniazd płytek wiertła w celu poprawy sztywności.

Reklama

Płytki w gatunku DS2050 i DS4050 do wierteł Perfomax szczególnie dobrze nadają się do materiałów odpornych na temperaturę, takich jak tytan i jego stopy. Umożliwiają zwiększenie produktywności oraz wydłużenie trwałości narzędzia dzięki zastosowaniu niedawno opracowanych, łatwo skrawających geometrii MP i MC. Płytki DS2050 są przeznaczone do gniazd peryferyjnych, a DS4050 do gniazd centralnych.

Korpusy wierteł Perfomax są dostępne w zakresie średnic 15–59 mm (0,594–2,375 cala), oraz głębokości wiercenia 2xD, 3xD, 4xD i 5xD oraz dla większości typów mocowania.

Źródło: Seco Tools

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama