Seco/Vacuum z rekordowym kontraktem na 9 pieców

Seco/Vacuum z rekordowym kontraktem na 9 pieców Seco/Warwick

Należąca do Grupy Seco/Warwick spółka Seco/Vacuum, podpisała największy kontrakt na produkcję trzech pieców próżniowych Vector i sześciu do odpuszczania wraz z systemami towarzyszącymi.

Rozwiązania trafią do stałego partnera zajmującego się obróbką cieplną, który posiada już dwanaście pieców Seco/Vacuum w różnych lokalizacjach w Ameryce Północnej.

Od atmosfery do próżni

Piece te stanowią kontynuację strategicznego planowania Partnera, który zajmuje się profesjonalną obróbką cieplną. Celem jest modernizacja wszystkich zakładów i przejście od obróbki cieplnej w atmosferze na procesy próżniowe, które zapewniają czystszą, bezpieczniejszą i bardziej opłacalną pracę, a jednocześnie pozwalają na dokładniejszą kontrolę procesu i mniejszy ślad węglowy.
 
Vector to jednokomorowy piec próżniowy do hartowania w gazie, wykorzystujący hartowanie wysokociśnieniowe (od 2 do 25 barów), który można stosować w szerokiej gamie procesów i zastosowań obróbki cieplnej, w tym w hartowaniu, odpuszczaniu, przesycaniu, lutowaniu twardym i spiekaniu. Zapewnia on uzyskanie wysokiej jednorodności części poddanych obróbce cieplnej przy niskim zużyciu energii i gazów procesowych. Zamówione piece Vector będą używane głównie do procesu hartowania.

Odpuszczanie to proces stosowany głównie w celu zwiększenia wytrzymałości hartowanych części ze stopów żelaza. Proces odpuszczania jest zwykle stosowany po procesie hartowania.  Zamówiona linia pieców do odpuszczania została zaprojektowana z myślą o szybkim i wydajnym odpuszczaniu atmosferycznym.

Aby zmaksymalizować wydajność procesu, Partner zdecydował się zamówić sześć pieców do odpuszczania w połączeniu z trzema jednokomorowymi piecami próżniowymi. Mimo tego, że sam Vector  posiada opcję odpuszczania to połączenie go w linii z dedykowanymi piecami do odpuszczania, spowoduje znacznie większą wydajność i skrócenie czasu procesu.

Każda z 9 jednostek, zarówno piece Vector, jak i piece do odpuszczania, to poziome piece ładowane od przodu, o objętości roboczej 900 x 900 x 1200 mm i pojemności 1500 kg. Na czas modernizacji procesy obróbki cieplnej będą musiały zostać całkowicie wstrzymane.

Aby zminimalizować zakłócenia i jak najszybciej przywrócić operacyjność Partnera zajmującego się obróbką cieplną, oprócz dostarczenia pieców, Seco/Vacuum będzie również generalnym wykonawcą, nadzorującym instalację nowych pieców, systemów pomocniczych, okablowania, rurociągów i wentylacji niezbędnej przed uruchomieniem.

Relacje z tym Partnerem mają długą historię. Dowodem zaangażowania w sukces Partnera jest fakt, że nie tylko wraca on po kolejne piece, ale także obdarza nas zaufaniem w zakresie zarządzania całym projektem, aby jak najszybciej mógł wrócić do obsługi swoich klientów – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę