Seco/Warwick dostarczy urządzenia do homogenizacji oraz komory chłodzenia

Seco/Warwick dostarczy urządzenia do homogenizacji Seco/Warwick

Seco/Warwick zdobyło kontrakty na dwa piece do homogenizacji i dwie komory chłodzenia. Partner ma wiele lokalizacji w Ameryce Północnej i do dwóch z nich, znajdujących się po przeciwnych stronach Stanów Zjednoczonych, trafią zamówione urządzenia

Homogenizuj i schładzaj

Piece do homogenizacji to rodzaj urządzeń do wyżarzania, stosowane w przemyśle aluminiowym do przygotowania okrągłych wlewków do wyciskania. Podgrzewają okrągłe wlewki ze stopów aluminium do temperatury bliskiej topnienia, a następnie pozwalają im powoli ostygnąć, pozostawiając jednolitą strukturę molekularną wolną od naprężeń i nieregularności pogarszających jakość wyciskania.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Seco/Warwick na zachodnim wybrzeżu USA

Urządzenie, które trafi do zakładu Partnera zlokalizowanego na zachodzie USA, będzie miało wydajność 72 ton i umożliwi homogenizację wlewków o średnicy 25 cm lub 36 cm i długości do 600 cm. Wlewki układane są na specjalnej palecie i ładowane/rozładowywane za pomocą ładowarki podobnej do wózka widłowego montowanego na szynie.

Podczas gdy prawidłowa homogenizacja wymaga powolnego okresu chłodzenia, pasywne chłodzenie tak dużych wsadów zajęłoby znacznie więcej czasu, niż jest to konieczne, więc po homogenizacji wsad jest usuwany z pieca i umieszczany w komorze chłodzenia. Chłodzenie odbywa się za pomocą zespołu wentylatorów o dużej mocy, które zapewniają przepływ świeżego powietrza przez gorące wlewki. Proces chłodzenia aluminium do temperatury pokojowej z temperatury bliskiej 537˚C nie jest prosty. Dlatego komora chłodzenia jest zbudowana w taki sposób, aby odprowadzać rozgrzane powietrze kanałami na zewnątrz.

Piec dla wschodniego wybrzeża USA

Na wschód USA trafią nieco inne urządzenia. Będą dostosowane do ograniczonych powierzchni parku maszynowego.  Piec do homogenizacji jest skonfigurowany jako dwupozycyjny piec przejezdny, co oznacza, że jest skonstruowany w sposób umożliwiający przejazd się po szynach, z drzwiami na obu końcach, dzięki czemu wsad można ustawić na otwartej przestrzeni.

Urządzenie zastąpi pierwszy piec przejezdny wyprodukowany przez Seco/Warwick, zamontowany w 1975 roku, kiedy to zakład Klienta miał innego właściciela.

Od dziesięcioleci zapewniamy temu partnerowi branżowemu urządzenia i wsparcie i podzielamy jego zaangażowanie w czystszą i bardziej ekologiczną przyszłość. Piece do homogenizacji i systemy chłodzenia pomogą im spełnić to zobowiązanie, zwiększając efektywność energetyczną procesu produkcji aluminium Marcus Lord dyrektor zarządzający, Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę