Szwajcarska hartownia z precyzyjnymi rozwiązaniami Seco/Warwick

Szwajcarska hartownia z rozwiązaniami Seco/Warwick Seco/Warwick

François Studer, szwajcarska hartownia z 45-letnim doświadczeniem na rynku, wybrała dwa urządzenia Seco/Warwick. Zamówione rozwiązania to piec próżniowy z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 15 bar abs. oraz piec do wysokiego odpuszczania z płukaniem próżniowym.

Precyzyjne urządzenia dla Szwajcarii

Szwajcarskie przedsiębiorstwa słyną z precyzji. Hartownia François Studer SA to przykład szwajcarskiej jakości i wysokiej wydajności (średnio, każdego dnia, obrabia dwie ciężarówki wsadów). Dwa nowe urządzenia pomogą zwiększyć moce przerobowe przy zachowaniu wysokiej precyzji i jakości obrabianych elementów.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Piec Vector usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania oraz poprawi wydajność procesów.  Zaletą tego produktu jest duża przestrzeń robocza z możliwością dopasowania do ponadgabarytowego wsadu, wykorzystując zalety okrągłej komory grzejnej. Jest to tak zwany złoty środek dla wielu hartowni usługowych również dlatego, że można wyposażyć go w liczne opcje dodatkowe. Przy ograniczonych powierzchniach produkcyjnych multifunkcyjne, bezawaryjne urządzenia się na wagę złota dla komercyjnej obróbki cieplnej – skomentował Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni Grupy Seco/Warwick.

Zamówiony przez hartownię piec próżniowy umożliwia przeprowadzanie wydajnych procesów na bardzo dobrej próżni, w średnich jak i wysokich zakresach. Okrągła komora grzejna umożliwia umieszczenie ponadgabarytowych elementów w połączeniu z dedykowaną technologią LPC, HPGQ oraz systemem wysokiej próżni w pełni spełnia wymagania klienta odnośnie hartowania i nawęglania szerokiej palety różnych części. Urządzenie wyróżnia się dużą liczbą opcji: jest wyposażone m.in. w nawęglanie próżniowe FineCarb, azotowanie wstępne dla technologii nawęglania PreNitLPC oraz węgloazotowanie niskociśnieniowe LPCN.

Piec próżniowy jak klocki lego – nieskończone możliwości

Zastosowany system ciśnienia cząstkowego pomaga przeciwdziałać parowaniu i sublimacji pierwiastków stopowych z powierzchni wsadu podczas procesu obróbki cieplnej w próżni lub lutowania w próżni. Kontrola ciśnienia cząstkowego jest ważna przy obróbce wielu materiałów w celu przeciwdziałania parowaniu oraz aby przeciwdziałać zanieczyszczeniu komory grzejnej. Hartowanie izotermiczne pozwala lepiej kontrolować proces chłodzenia przez większą kontrolę temperatury wsadu oraz sterowanie silnikiem dmuchawy za pomocą przetwornika częstotliwości. Opcje nawęglania oraz węgloazotowania niskociśnieniowego LPCN, w które jest wyposażony piec dla François Studer SA, pozwalają przeprowadzać precyzyjne procesy zwiększenia twardości powierzchniowej stali podczas całego procesu termicznego.

Drugie zamówione urządzenie to piec poziomy retortowy do azotowania gazowego w technologii ZeroFlow oraz do wysokiego odpuszczania z płukaniem próżniowym.

Partner jest liczącą się w regionie hartownią usługową, z dużym wachlarzem usług oraz szeroką wiedzą. To kolejny gracz na szwajcarskim rynku hartowniczym, który ponownie zaufał Seco/Warwick. Wszyscy, orientujący się w temacie wiedzą, że hartownie usługowe codziennie mierzą się z problemem wielu rodzajów materiałów, szerokiej rozpiętości procesów, technologii. Można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej doświadczonych grup, jeśli chodzi o obróbkę cieplną w próżni – powiedział Grzegorz Głuchowski, Manager Sprzedaży Zakładu Próżni Grupy Seco/Warwick.

Hartownie usługowe wybierają Seco/Warwick i Vector’a

Dużą zaletą obu urządzeń są małe straty cieplne oraz dobry rozkład temperatury w komorze grzejnej odpornej na szybkie zużycie. Hartownie usługowe to specjaliści od obróbki cieplnej metali i bardzo wymagająca grupa odbiorców. Piece Seco/Warwick pracują w czołowych europejskich i amerykańskich hartowniach.

Ciągle się rozwijamy. Potrzebowaliśmy uzyskać możliwość nawęglania próżniowego, azotowania wstępnego dla technologii nawęglania oraz węgloazotowania niskociśnieniowego i nowy Vector doskonale się w te potrzeby wpisuje. Piec retortowy natomiast znacznie zwiększa moce przerobowe hartowni w zakresie czasochłonnych procesów odpuszczania oraz procesów azotowania w technologii ZeroFlow – podsumował Francois Studer, CEO Francois Studer.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę