Seco/Vacuum z zamówieniem od giganta motoryzacyjnego

Seco/Vacuum z zamówieniem od giganta motoryzacyjnego Seco/Warwick

Seco/Vacuum, spółka z Grupy Seco/Warwick, otrzymała zamówienie na 2-barowy piec próżniowy Vector. Urządzenie trafi do światowego lidera produkcji części motoryzacyjnych, który zamówił niedawno 6 pieców do odpuszczania na potrzeby zakładu produkcji narzędzi.

Partner złożył zamówienie na jednokomorowy, poziomy piec próżniowy do hartowania pod wysokim ciśnieniem w celu zwiększenia produkcji w zakresie wyżarzania części wtryskiwaczy paliwa. Nowy piec do obróbki cieplnej dołączy do pieca Seco/Vacuum eksploatowanego już w tym zakładzie od 2002 r. Jako że nowy piec jest praktycznie identycznym modelem, mają one wspólne części, co pozwoli zoptymalizować zapasy części zamiennych.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Zamówienia od partnerów powracających cieszą najbardziej, ponieważ świadczą o wysokiej jakości naszych produktów i działu serwisowego. Wraz z tym piecem liczba próżniowych systemów do obróbki cieplnej dostarczonych do tego klienta w ciągu ostatnich 3 lat sięgnie już 7 urządzeń. Potwierdza to popularne powiedzenie: jeśli dbamy o Ciebie, to Ty dbasz o nas. Świadomość, że w tych zakładach 20-letni piec nadal doskonale pracuje dzięki naszemu wsparciu, jest bardzo satysfakcjonująca – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

Nowy piec będzie miał wymiary komory 900 mm x 900 mm x 1200 i pojemność wsadu sięgającą 1500 kg. Został zaprojektowany z myślą o jednorodności temperatury około -12.22°C w celu spełnienia wymagań norm CQI-9 i AMS2750F. Piec będzie wyposażony w najnowocześniejszy układ sterowania Seco/Warwick dysponujący sterownikiem PLC i systemami SCADA Seco/Vacuum. Dostarczona zostanie również elektryczna ładowarka akumulatorowa umożliwiająca bezpieczne i wygodne czynności załadunku i rozładunku.

Vector – jednokomorowy, poziomy piec próżniowy Seco/Warwick – oferuje wiele możliwości. Setki wdrożonych pieców próżniowych Grupy Seco/Warwick na całym świecie to potwierdzenie wysokiej wydajności i niezawodności tych rozwiązań.

Jednokomorowy piec próżniowy Vector to wół roboczy w łańcuchu dostaw przemysłu motoryzacyjnego realizujący szeroki zakres procesów, w tym; hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie, przesycanie, lutowanie twardego i spiekanie, a także nawęglanie niskociśnieniowe (LPC). W piecu Vector powstają czyste, jednorodne części o wysokiej jakości i powtarzalnej dokładności. Jego wszechstronności dorównuje jedynie jego niezawodność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę