Seco/Vacuum z zamówieniem od giganta motoryzacyjnego

Seco/Vacuum z zamówieniem od giganta motoryzacyjnego Seco/Warwick

Seco/Vacuum, spółka z Grupy Seco/Warwick, otrzymała zamówienie na 2-barowy piec próżniowy Vector. Urządzenie trafi do światowego lidera produkcji części motoryzacyjnych, który zamówił niedawno 6 pieców do odpuszczania na potrzeby zakładu produkcji narzędzi.

Partner złożył zamówienie na jednokomorowy, poziomy piec próżniowy do hartowania pod wysokim ciśnieniem w celu zwiększenia produkcji w zakresie wyżarzania części wtryskiwaczy paliwa. Nowy piec do obróbki cieplnej dołączy do pieca Seco/Vacuum eksploatowanego już w tym zakładzie od 2002 r. Jako że nowy piec jest praktycznie identycznym modelem, mają one wspólne części, co pozwoli zoptymalizować zapasy części zamiennych.

Powiązane firmy

Zamówienia od partnerów powracających cieszą najbardziej, ponieważ świadczą o wysokiej jakości naszych produktów i działu serwisowego. Wraz z tym piecem liczba próżniowych systemów do obróbki cieplnej dostarczonych do tego klienta w ciągu ostatnich 3 lat sięgnie już 7 urządzeń. Potwierdza to popularne powiedzenie: jeśli dbamy o Ciebie, to Ty dbasz o nas. Świadomość, że w tych zakładach 20-letni piec nadal doskonale pracuje dzięki naszemu wsparciu, jest bardzo satysfakcjonująca – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

Nowy piec będzie miał wymiary komory 900 mm x 900 mm x 1200 i pojemność wsadu sięgającą 1500 kg. Został zaprojektowany z myślą o jednorodności temperatury około -12.22°C w celu spełnienia wymagań norm CQI-9 i AMS2750F. Piec będzie wyposażony w najnowocześniejszy układ sterowania Seco/Warwick dysponujący sterownikiem PLC i systemami SCADA Seco/Vacuum. Dostarczona zostanie również elektryczna ładowarka akumulatorowa umożliwiająca bezpieczne i wygodne czynności załadunku i rozładunku.

Vector – jednokomorowy, poziomy piec próżniowy Seco/Warwick – oferuje wiele możliwości. Setki wdrożonych pieców próżniowych Grupy Seco/Warwick na całym świecie to potwierdzenie wysokiej wydajności i niezawodności tych rozwiązań.

Jednokomorowy piec próżniowy Vector to wół roboczy w łańcuchu dostaw przemysłu motoryzacyjnego realizujący szeroki zakres procesów, w tym; hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie, przesycanie, lutowanie twardego i spiekanie, a także nawęglanie niskociśnieniowe (LPC). W piecu Vector powstają czyste, jednorodne części o wysokiej jakości i powtarzalnej dokładności. Jego wszechstronności dorównuje jedynie jego niezawodność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę