Seco/Warwick staje się ekofirmą

Seco/Warwick staje się ekofirmą Seco/Warwick

Seco/Warwick, producent pieców przemysłowych do cieplnej obróbki metali, udowadnia, że przemysł ciężki może mieć kolor zielony. Dbałość o środowisko to ważna wartość Grupy Seco/Warwick. Jest ona rozumiana nie tylko jako zrównoważona produkcja ekologicznych i innowacyjnych urządzeń, ale także jako troska o energetyczną oszczędność, angażowanie się w ekologiczne akcje społeczne czy wspieranie partnerów, którzy przyczyniają się do poprawy środowiska naturalnego. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Wdrażane w Seco/Warwick innowacje związane bezpośrednio z produkowanymi urządzeniami dotyczą m.in. ekologii. Piece próżniowe wykorzystują próżnię (podciśnienie uzyskiwane poprzez odpompowanie powietrza) jako atmosferę ochronną dla powierzchni obrabianych cieplnie części.

Próżniowa obróbka cieplna w ekowydaniu

– Próżniowa obróbka cieplna ma szereg ekologicznych zalet. Dzięki wysokiej jakości obrabianych w próżni elementów nie wymagają one dodatkowej obróbki mechanicznej oszczędzając emisję, czas oraz koszty. Brak konieczności stosowania gazów ochronnych, zerowy czas uruchomienia oraz minimalny czas przygotowania również wpływają na ograniczenie tych elementów. Stosując próżniowe rozwiązania Seco/Warwick klienci na całym świecie redukują ślad węglowy. Low Pressure Carburizing (LPC) to z kolei zielona alternatywa dla procesów nawęglania. Ma ona zastosowanie w piecach CMe, Pit–LPC i Vector. Skutkuje nawet pięciokrotnym skróceniem czasu nawęglania co prowadzi do kosztów i energochłonności – precyzuje Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni w Grupie Seco/Warwick.

Dla technologii aluminiowych przykładem rozwiązania ekologicznego może być opatentowana technologia Vortex nagrzewania dyszowego rulonów aluminiowych, która redukuje czas obróbki elementów nawet o 30% w porównaniu do innych dostępnych technologii. Warto wspomnieć o rozwiązaniu EV/CAB, które jest odpowiedzią Seco/Warwick na potrzeby współczesnej elektromobilności czy o ekologicznym systemie odlewania próżniowego z gazową metodą krystalizacji– JetCaster, który pozwala na wytworzenie dwukrotnie większej liczby odlewów przy porównywalnym poziomie zapotrzebowania na energię zmniejszenie energochłonności produkcji o 40% a zużycie wody chłodzącej o 50%.

– To oczywiście nie wszystkie S(ECO) odpowiedzi na zielony apel przemysłu. Jesteśmy liderem w zakresie wdrażania ekologicznych rozwiązań w systemach obróbki cieplnej metali. Stawiamy na zielone rozwiązania tworzone i używane, a ekologiczne podejście mamy zapisane w naszej misji, w której deklarujemy, tworzenie innowacyjnych produktów dających naszym klientom niezawodne, bezpieczne i proekologiczne rozwiązania do obróbki cieplnej i metalurgii może się monetyzować – tłumaczy Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Seco jest eko

Seco/Warwick zmienia swoje technologie na zielone dostarczając rozwiązania zmniejszające energochłonność produkcji, zwiększające wydajność produkcji wielokrotnie skracając czas procesu i obróbki elementów czy zmniejszające konsumpcję energii i gazów procesowych.   

– Przedrostek ECO jest wpisany w naszą nazwę i DNA Grupy. O ekologii nie mówimy i nie myślimy inaczej niż Secologia, bowiem tak szeroko patrzymy na ochronę środowiska. Secologia jest więc zbiorem przedsięwzięć i ekologicznych inicjatyw społecznych, inwestycjami ekologicznymi wewnątrz firmy oraz zielonymi technologiami, których używamy lub tworzymy. Secologia, nie jest więc nową nauką czy wyznaniem, to postawa i strategia Grupy Seco/Warwick widoczna w różnych aspektach jej działania – mówi Katarzyna Sawka, wiceprezes marketingu Grupy Seco/Warwick.  

Dużą wagę Seco/Warwick przykłada do racjonalnego używania energii oraz wody, segregacji odpadów, minimalizacji użycia papieru w działalności administracyjno–biurowej. Grupa chętnie inwestuje w projekty poprawiające ekologię np. fotowoltaikę, termomodernizację budynków czy modernizację systemu ogrzewania budynków. Spółka inwestuje także we flotę samochodów elektrycznych oraz zbudowała na terenie zakładu stację ładowania takich pojazdów.

Zespół Seco/Warwick co roku angażuje się w szereg ekologicznych aktywności. Sadzi lasy, sprząta tereny zielone, dba o recykling i zużycie wody, a także angażuje się w szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Nagroda Eko Firma 2023, którą otrzymaliśmy jest cenna, ponieważ stanowi potwierdzenie, że nasze zielone działania są ważne cenne i zauważalne. Wiemy, że przemysł ciężki może być ekologiczny i tę tezę konsekwentnie udowadniamy naszymi rozwiązaniami, działaniami i postawami – puentuje K. Sawka.

Seco/Warwick od lat udowadnia, że akronim ECO jest wpisany w jego DNA i w nazwę. Spółka poprzez liczne inicjatywy wpisuje się w globalny trend dbałości o środowisko naturalne. Ale dla Seco/Warwick ekologia to nie trend. To realna potrzeba i wartość, dzięki której pozostawimy planetę następnym pokoleniom w dobrym stanie. Seco/Warwick wierzy, że praca w ciężkim przemyśle nie musi oznaczać dewastacji tego, co najcenniejsze – środowiska naturalnego. Przemysł ciężki ma ekologii wiele do zaoferowania. Nieustanne dążenie do oferowania innowacyjnych produktów, a także troska o nawet najmniejsze sprawy sprawia, że Seco/Warwick jest jednym z najbardziej proekologicznych przedsiębiorstw w branży produkcji pieców do obróbki cieplnej metali, stąd przyznanie nagrody Eko Firma 2023.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę