SECO/WARWICK w obliczu wymagającej sytuacji rynkowej

Grupa SECO/WARWICK z siostrzanymi spółkami i markami (SECO/VACUUM TECHNOLOGY (SVT) i Retech) to jeden z 5 największych twórców i producentów urządzeń do obróbki cieplnej metali i metalurgii próżniowej na świecie. Kolejne urodziny firmy to okazja do refleksji i podsumowań. Przyglądamy się więc osiągnięciom Grupy SECO/WARWICK w pierwszym półroczu 2020 r.

W obliczu globalnej wymagającej sytuacji rynkowej, w której każdy z podmiotów gospodarczych przygląda się swej przyszłości, my patrzymy również wstecz, by docenić to, co dziś oraz aby lepiej zobaczyć przyszłość. Co w obliczu wdrażania nowej strategii Grupy i wizji bycia firmą pierwszego wyboru jest szczególnie ważne – mówi Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.

Powiązane firmy

By być firmą pierwszego wyboru, to – obok świetnych i sprawdzonych produktów, referencji, relacji – ważna jest także kondycja finansowa. W roku 2019 Grupa wypracowała 451,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, zysk  operacyjny za ten okres wyniósł blisko 35 mln zł, a zysk netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej 15,3 mln zł. 

Wypracowywane wyniki i bogaty portfel kontraktów, zarówno tych zrealizowanych, jak i nowo podpisanych, to efekt bardzo dobrych relacji z partnerami biznesowymi, sprawdzonych i uznanych w świecie technologii oraz konsekwencji w budowaniu własnej, silnej marki SECO/WARWICK – dopowiada Sławomir Woźniak.

Trzy silne filary Grupy SECO/WARWICK: Azja, Ameryka, Europa

Grupa SECO/WARWICK to m.in. spółka SECO/WARWICK w Chinach, która w tym roku obchodzi 10. rocznicę swego istnienia. Azjatycka spółka-córka notuje dziś 20-krotnie wyższe przychody i zatrudnia 6-krotnie więcej osób niż przed dekadą, będąc mocnym technologicznym filarem Grupy. W 2020 r. chińska spółka stała się na rynku niekwestionowanym liderem urządzeń CAB – pieców do lutowania aluminium w atmosferze kontrolowanej.

Indyjska spółka Grupy SECO/WARWICK rewolucjonizuje swój rynek dzięki linii pieców CaseMaster Evolution(CMe). Kolejne wdrożenia pieców z tą technologią, szczególnie w wersji CMe-T, zwiększyły zdolności indyjskich potentatów rynku motoryzacyjnego, narzędziowego czy z obszaru komercyjnej obróbki cieplnej, zapewniając nie tylko większą wydajność, ale i dając odbiorcom rozwiązań znaczącą przewagę konkurencyjną.

Ameryka Północna to obszar działania trzech spółek i marek Grupy, tj.: SVT, Retech i SECO/WARWICK Corp. Pierwsza z nich tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku sprzedała aż 4 piece próżniowe linii Vector. To najpopularniejsze rozwiązanie segmentu próżni trafiło do producentów: podwozi samolotów, narzędzi i matryc do wytłaczania aluminium czy implantów stomatologicznych. Retech zaś nie tylko zmienił swą lokalizację na wschodnie wybrzeże i inżynierskie Buffalo (w stanie Nowy York), ale i został dostawcą rozwiązań metalurgicznych do przetapiania tytanu dla kalifornijskiego zakładu Perryman Company.

Na europejskim rynku obróbki cieplnej SECO/WARWICK okazało się być firmą pierwszego wyboru dla hartowni usługowych takich jak: Hauck, Hart-Tech i Kuczma. Do pierwszej z nich trafił nie tylko największy piec z całkowicie metalową komorą grzejną, ale i największe urządzenie tego typu będące w użyciu na terytorium regionu Benelux. Będąc w temacie „naj”… to Belaz – producent największych wozideł na świecie – ponownie wybrał rozwiązania atmosferowe SECO/WARWICK do obróbki cieplnej pierścieni łożysk wielkogabarytowych. Mimo różnic w specjalizacjach spółek należących do Grupy SECO/WARWICK, odmiennych potrzeb klientów i dominujących przemysłów w różnych regionach świata, wszystkie jednostki Grupy powiększają portfolio klientów, zdobywając nowe zlecenia, wdrażając kolejne rozwiązania i systematycznie umacniając swoją pozycję jednego z wiodących liderów na globalnym rynku technologii obróbki cieplnej. 

Wymagająca specjalizacja

Rok 2020 zaczyna nosić znamiona roku rozwiązań dla komercyjnych hartowni usługowych. Znane sieci hartowni korzystają z szerokiego portfolio rozwiązań SECO/WARWICK, zamawiając kolejne urządzenia. W każdym przypadku były to rozwiązania niestandardowe i projektowane wg indywidualnych potrzeb, co jest i zawsze było mocną stroną Grupy.

Sprawdzone rozwiązania i referencje, to jedna strona medalu, ale gotowość poczynienia modyfikacja zgodnie z potrzebami klienta jest równie ważna. Takiego podejścia oczekują dziś klienci, lecz nie każdy może i umie je zrealizować. Podejście indywidualne - w technologii, relacji, produkcie - SECO/WARWICK ma w swoim DNA – dopowiada Maciej Korecki, VP Segmentu Próżni w Grupie SECO/WARWICK. 

Specyfiką wspomnianej branży jest stawianie wysokich wymagań wobec urządzeń do obróbki cieplnej: wszechstronności, niezawodności oraz wyśrubowanych parametrów jakości procesów – bezpieczeństwa, ekonomii i wytrzymałości. Stąd oferowane produkty muszą być w większości projektami niestandardowymi, indywidualnymi i wymagającymi obszernej wiedzy inżynierskiej czy konstrukcyjnej. 

Wysokie IQ 

Jak powiedział Albert Einstein – „nie możemy rozwiązywać problemów używając tego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się”. Całkowicie się z tym zgadzamy, wiedząc jednocześnie, że możemy rozwiązać codzienne problemy obróbki cieplnej metali, dzięki nowoczesnej i atrakcyjnej alternatywie dla tradycyjnych metod obróbki cieplnej. Branża wymagała czystszej, szybszej, a przede wszystkim efektywniejszej metody nawęglania i tak nasz piec zaprojektowany został przede wszystkim do procesów nawęglania w podwyższonych temperaturach i procesów hartowania. Takie rozwiązanie – mowa o Super IQ, hybrydowym systemie łączącym cechy konwencjonalnego i próżniowego pieca w jednym – testuje jedna z amerykańskich hartowni usługowych.

Jak przekonują eksperci rynku amerykańskiego, rozwiązanie Super IQ doskonale wpisuje się w potrzebę innowacji i niezawodności technologicznej na rynku obróbki cieplnej w tym regionie świata. Zarówno hartownie komercyjne, jak i producenci z wewnątrzzakładowymi rozwiązaniami cieplnymi oczekują technologii, która pozwoli im osiągać większą elastyczność i wszechstronność procesów produkcyjnych przy użyciu jednego urządzenia. Super IQ rozpoczyna swoja praktyczną ekspansję na rynku amerykańskim od wdrożenia w jednej z dużych hartowni komercyjnych w Ameryce Północnej.

Źródło: SECO/WARWICK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę