Seco/Warwick wspiera branżę motoryzacyjną w Indiach

Seco/Warwick wspiera branżę motoryzacyjną w Indiach Seco/Warwick

W ostatnich latach Indie nazywane są „tygrysami wschodu”. To właśnie na tym bardzo perspektywicznym rynku mocno rozwija się motoryzacja. Urządzenia Seco/Warwick trafiły m.in. do TATA Advanced Systems i czołowych producentów chłodnic.

Jeden z motoryzacyjnych hinduskich potentatów właśnie rozbudował swoją linię o drugi piec trójkomorowy CaseMaster Evolution (CMe-T), który będzie wykorzystywany do lutowania wymienników ciepła. Dzięki technologii próżniowej fabryka znacznie zwiększy wydajność. CaseMaster Evolution – T (CMe-T) to bowiem nic innego jak trzykomorowy piec próżniowy, który może służyć do wielu procesów. Między innymi może zapewniać utwardzanie powierzchni przy użyciu technologii nawęglania niskociśnieniowego (LPC) i hartowania olejem czy azotem pod wysokim ciśnieniem. Urządzenie wyróżnia się nie tylko trzykomorową konstrukcją, ale przede wszystkim znaczną poprawą jakości procesu, redukcją kosztów, zwiększoną wydajnością i większą elastycznością produkcji. Jest to jeden z najchętniej wybieranych, przez branżę motoryzacyjną pieców do obróbki metali. Zamówiony przed indyjskiego klienta piec będzie służył do lutowania i chodzenia w gazie.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Indie rynek ciekawy i perspektywiczny 

Indie to bardzo ciekawy rynek i piąty producent samochodów na świecie. Inwestują tam również europejskie koncerny. Volkswagen zapowiedział dwa lata temu program inwestycyjny w Indiach, opiewający na 1 mld euro. Projekt ten zakłada ekspansję marek VW i Skoda. W lutym tego roku Tesla ogłosiła, że będzie produkować w Indiach. Mamy też w Indiach krajowego potentata – koncern TATA, który notabene jest naszym klientem. W ostatnich latach dostarczaliśmy nasze piece do kilku dużych fabryk sektora motoryzacyjnego w Indiach. Wiemy więc z całą pewnością, że nasze urządzenia doskonale sprawdzają się w branży, są wydajne, precyzyjne i oszczędne – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni Seco/Warwick.

Piec CaseMaster Evolution-T, który trafi do indyjskiego klienta, jest już drugim tego typu urządzeniem zakupionym przez niego w ciągu ostatnich dwóch lat. Klient wybrał tę technologię nie tylko ze względu na zwiększenie wydajności produkcji. Piec ma zapewnić szereg innych korzyści, takich jak: minimalizowanie ręcznej interwencji, skrócenie całkowitego cyklu produkcji, zwiększenie wydajności, poprawę jakości lutowania, osiągnięcie doskonałej jednorodności partii, zmniejszenie kosztów operacyjnych i lepszą ochronę środowiska. Po dwóch latach użytkowania klient zamówił identyczne urządzenie, co oznacza, że potwierdza, iż dokonany wybór technologii był prawidłowy. Powracający klienci cieszą nas najbardziej, bo są oni dowodem na to, że nasz produkt spełnia ich wymagania i sprawdza się w warunkach produkcji – dodał Manoranjan Parta, dyrektor zarządzający Seco/Warwick w Indiach.

Dziesiątki urządzeń CaseMaster Evolution zainstalowanych na całym świecie jest najlepszym dowodem ich wysokiej jakości, wydajności i sprawdzalności. Technologia CMe-T działa i jest obecnie stosowana w Indiach, Chinach, Ameryce Północnej i Europie.

Plany Indii związane z elektromobilnością są imponujące. Zakładają, że do 2030 r. 30% pojazdów w tym kraju, będą stanowiły auta elektryczne. Jeszcze dalej idzie plan w segmencie jednośladów. W 2019 r. w Indiach sprzedano około 3,4 miliona samochodów osobowych. Dla porównania – według danych indyjskich producentów samochodów – w tym samym czasie sprzedało się aż 21,2 miliona jednośladów. Liczba sprzedanych trójkołowców wyniosła natomiast 0,7 miliona. Nowy projekt zakłada, że do roku 2023 w Indiach będą działać tylko trójkołowe pojazdy elektryczne. Co więcej, do roku 2025 funkcjonować mają wyłącznie elektryczne pojazdy jednośladowe. Rząd bowiem wydaje się mieć dwa, wysoko postawione priorytety, czyli kontrolować zanieczyszczenie i przejąć inicjatywę w rozwijającej się branży. Indie chcą bowiem stać się „globalnym centrum produkcji pojazdów elektrycznych”, jak zapowiedział minister finansów Nirmala Sitharaman.

Seco/Warwick dla branży motoryzacyjnej

Prognozowany rozwój samochodów elektrycznych i związany z tym gwałtowny wzrost zapotrzebowania na chłodnice baterii stanowią bardzo dobry prognostyk dla segmentu zajmującego się lutowaniem i obróbką cieplną aluminium. Liczne instalacje na całym świecie, doświadczenie techniczne i innowacyjne podejście sprawiają, że rozwiązanie CAB od Seco/Warwick to najchętniej wybierana technologia lutowania płyt chłodnic akumulatorów pojazdów hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV). Tylko pierwszym kwartale 2021 r. Seco/Warwick otrzymał kilka dużych zamówień na dostawy linii CAB dla tej branży.

Klasyczna branża motoryzacyjna chętnie korzysta z kilku rozwiązań Seco/Warwick, a są to: piece próżniowe linii CaseMaster Evolution, w tym: piec CMe-T, piec próżniowy jednokomorowy z bardzo wydajnym systemem chłodzenia do 25 barów w gazie, piec próżniowy wgłębny Pit-LPC oraz system próżniowy 4D Quench przeznaczony do indywidualnego hartowania w azocie pojedynczych elementów przekładni mechanicznych. Producenci samochodów elektrycznych, korzystają z technologii CAB, w której Seco/Warwick też wiedzie prym. Od kilku dziesięcioleci jest to najczęściej wybierana przez branżę motoryzacyjną technologia produkcji aluminiowych wymienników ciepła. Biorąc pod uwagę obecną sytuację rynku, branża motoryzacyjna musi dążyć do wprowadzania systemów powodujących znaczne oszczędności bez strat jakości. Dzięki rozwiązaniom próżniowym od Seco/Warwick cała branża motoryzacyjna mogłaby oszczędzać miliardy euro rocznie.

Źródło: Seco/Warwick

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę