Seco/Warwick z kolejnym zleceniem. Rozbuduje linię CAB

Seco/Warwick
Reklama
Reklama

Lider technologii CAB, Seco/Warwick, zmodyfikuje urządzenia azjatyckiego klienta z branży motoryzacyjnej. Jest to kontynuacja projektu z 2018 r., który zakładał dostawę i uruchomienie linii do lutowania w atmosferze ochronnej.

Rozbudowa linii obejmuje: wydłużenie grzanego radiacyjnie pieca lutowniczego, dodatkową strefę komory chłodzenia z płaszczem powietrznym, dodatkową strefę komory końcowego chłodzenia oraz modyfikację systemu sterowania. Seco/Warwick dokona pełnej modyfikacji, a także zadba o poprawną konfigurację i uruchomienie urządzeń. Rozbudowa linii CAB jest konsekwencją licznych zamówień, jakie chińskie zakłady otrzymały od sektora motoryzacyjnego na produkcję chłodnic baterii dla pojazdów elektrycznych. Dotychczasowa linia po dwóch latach intensywnej pracy musi przejść gruntowną rozbudowę w celu zwiększenia wydajności.

Reklama

Nie jest to nasz pierwszy projekt dla tego producenta. Już w 2010 r modyfikowaliśmy linię AFC CAB, która została do Chin przeniesiona z zagranicy. Był to jeden z pierwszych naszych pieców, a operacja zakończyła się sukcesem. Piec, który dziś ma już 11 lat nadal pracuje w fabryce i doskonale się sprawdza – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick. – Kontynuacja naszej współpracy miała miejsce już trzy lata później. Sprzedaliśmy wówczas całkowicie nową linię CAB, a kolejne trzy lata później rozbudowaliśmy ją, by zakład dalej mógł się rozwijać.

Nie był to jednak koniec owocnej współpracy obu przedsiębiorstw. W 2018 r. klient zakupił kolejną linię CAB, a dwa lata później Seco/Warwick otrzymał zamówienie modyfikacyjne, które ponownie miało po raz kolejny zwiększyć wydajność produkcyjną klienta. Produkcja chłodnic do baterii dla samochodów elektrycznych rośnie w zawrotnym tempie, a na całym świecie zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne i hybrydowe wzrasta. Ma to związek nie tylko z rozwojem tej technologii, ale także z regularnie wprowadzanymi ograniczeniami w zakresie emisji spalin. Seco/Warwick, będący jednym z innowatorów w dziedzinie produkcji linii CAB, intensywnie współpracuje z branżą motoryzacyjną, dostarczając rozwiązania, które pomagają rozwijać technologię produkcji pojazdów elektrycznych.

Powiązane firmy

Reklama

Reputacja i rozpoznawalność Grupy Seco/Warwick w sektorze CAB jest bardzo wysoka. Klienci współpracujący z nami, wybierają Seco/Warwick z uwagi na opinię lidera technologii CAB, stawiającego na badania i rozwój. Drugi aspekt często podkreślany to dialog, czyli szukanie wraz z partnerami nowych, innowacyjnych rozwiązań – podsumowal Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick. Warto podkreślić, że kluczem do sukcesu linii CAB od Seco/Warwick jest równomierność temperatury na całej szerokości taśmy. Dodatkową innowacją systemu jest wyjątkowa konstrukcja sekcji kurtyn i komór chłodzenia. Cały projekt jest efektem współpracy Grupy Seco/Warwick z największymi koncernami z branży motoryzacyjnej.

Źródło: Seco/Warwick

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama