Shaping Tomorrow, czyli odkrywanie tajwańskiego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

Tajwański przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Fu Chun Shin
29.4.2021

Tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy cieszą się coraz większą renomą i coraz śmielej podbijają międzynarodowe rynki, atakując pozycje globalnych liderów. Już w przyszłym tygodniu podczas specjalnej konferencji będzie można zapoznać się z pięcioma wiodącymi tajwańskimi firmami zajmującymi się na co dzień przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Mordor Intelligence światowy rynek maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych co najmniej do drugiej połowy obecnej dekady czeka dalszy dynamiczny wzrost. Według prognoz rynkowych średnioroczne tempo wzrostu tego rynku w latach 2021-2026 wyniesie 5,24%, osiągając w 2026 r. wartość ponad 42,4 mld dolarów.

Spory udział w tym wzroście będzie miał tajwański przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Według Global Trade Atlas w 2020 r. jego eksport osiągnął wartość 899,5 mln dolarów i był pod tym względem szóstym największym eksporterem na świecie.

Aby pomóc producentom wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy we wdrażaniu gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym w efektywnej modernizacji maszyn i wykorzystaniu sprzętu do recyklingu w najbliższy czwartek (6 maja 2021 r.) w godzinach 16:00-17:00 (GMT +8) Biuro Handlu Zagranicznego Tajwanu (BOFT) oraz Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) zorganizują konferencję online „Kształtowanie jutra, odkrywanie tajwańskich maszyn z tworzyw sztucznych i gumy”.

>>Zobacz więcej nt. konferencji<<

Podczas konferencji pięciu wiodących tajwańskich producentów maszyn do obróbki tworzyw sztucznych i gumy – Allen Plastic, ChumPower, Fu Chun Shin, Multiplas oraz Polystar – zaprezentują swoje najnowocześniejsze produkty: maszyny do produkcji opakowań, maszyny do formowania, wtryskarki oraz urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych.

>>Zarejestruj się na konferencję<<

Firma Allen Plastic specjalizuje się w produkcji termokurczliwych materiałów opakowaniowych. Jego pozioma maszyna do obkurczania folii (AHL-1000) jest wyposażona w sterowanie PLC i dotykowy panel HMI oraz funkcje automatycznego wykrywania i pomiarów, które zapewniają bezbłędne dopasowanie odpowiednich elementów.

AHL-1000

Maszyna posiada również bardzo precyzyjny system pozycjonowania obrotowego, pozwalający na właściwe ustawienie w zaledwie 0,5 sekundy. Maszyna może przerobić maksymalnie 250 pojemników na minutę i nadaje się do pakowania produktów o średnicy od 8 do 30 mm, takich jak pomadki, kleje błyskawiczne, baterie i innych pojemników o podobnym kształcie.

ChumPower jest największym tajwańskim producentem maszyn do formowania butelek PET. Jej flagowa maszyna służy do formowania z rozdmuchiwaniem i może być połączona z maszynami napełniającymi, tworząc w ten sposób automatyczną linię produkcyjną do tworzenia, napełniania i zamykania butelek. Jest to najszybsza maszyna do formowania na świecie, której wydajność sięga nawet 2250 butelek na godzinę. Dodajmy, że najszybsze konkurencyjne rozwiązania osiągają produkcję 1800-2000 butelek na godzinę.

maszyna do formowania butelek PET

Maszyna ta może być stosowana do produkcji różnego rodzaju butelek: do wody mineralnej, herbaty, soków, olejów spożywczych, leków, przypraw, a także kosmetyków. Z maszyn firmy ChumPower do produkcji butelek PET korzysta wiele firm, w tym m.in. Pepsi.

Fu Chun Shin jest natomiast czołowym tajwańskim producentem wtryskarek do tworzyw sztucznych. Podczas konferencji zaprezentuje dwa swoje produkty: inteligentną i zaawansowaną wtryskarkę serii IMM/FA oraz inteligentny system produkcyjny ManuFactory/iMF4.0.

maszyna do wtryskarek

Seria wtryskarek IMM/FA zapewnia wysoką wydajność dzięki systemowi serwo-hydraulicznemu. Łączy w sobie zalety wysokiej klasy elektronicznych systemów sterowania i może być w pełni zintegrowany z systemem FCS iMF 4.0. ManuFactory/iMF4.0 to inteligentny system produkcyjny, który posiada inteligentne moduły czujnikowe poprawiające wydajność produktu i zmniejszające straty produkcyjne. Opiera się na zarządzaniu czasem cyklu i integruje koncepcje zarządzania formami, zarządzaniem maszynami i materiałami, a także międzynarodowy protokół komunikacyjny OPC.

Firma Multiplas oferuje innowacyjne rozwiązania w obszarze formowania tworzyw sztucznych, systemy produkcyjne oraz kompleksowe wsparcie techniczne swoim klientom, pochodzącym głównie z takich branż jak elektronika użytkowa, elektryczna, motoryzacyjna oraz medyczno-optyczna. Podczas konferencji zaprezentuje w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną wyposażoną w 6-osiowego robota do zadań związanych z pakowaniem gotowych elementów.

Maszyna Multiplas

Polystar to z kolei dostawca maszyn do recyklingu polimerów, którego produkty wykorzystują producenci tworzyw sztucznych do ponownego przetwarzania odpadów produkcyjnych, folii opakowaniowej, tkanin i włóknin, form wtryskowych czy innych elementów z tworzyw sztucznych do wysokiej jakości granulatu.

maszyna do recyklingu

Zaprezentowana podczas konferencji maszyna do recyklingu Repro-Flex charakteryzuje się wysoką wydajnością – o 20% wyższą od konkurencyjnych rozwiązań przy mniejszym o 10% zużyciu energii. Jest używana głównie do recyklingu materiałów opakowaniowych wykonanych z takich polimerów jak PE (HDPE, LDPE, LLDPE) oraz PP.

Osoby zainteresowane wydarzeniem, które chcą mieć także dostęp do szczegółowych informacji branżowych lub potencjalnych dostawców, powinny zarejestrować się bezpłatnie, do 4 maja 2021 r.

Link do transmisji na żywo zostanie przesłany każdemu zarejestrowanemu indywidualnie 2 dni przed wydarzeniem.

Źródło: TAITRA

O Autorze

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę