Siemens przedstawia oprogramowanie Solid Edge 2021

Reklama
Reklama

Siemens Digital Industries Software przedstawia wersję Solid Edge z 2021 r. 

Nowa wersja oprogramowania zawiera ulepszenia w zakresie możliwości projektowania, takie jak nowe modelowanie podziału i ulepszona wydajność inżynierii wstecznej z nową analizą wariancji. Nowy adaptacyjny interfejs użytkownika oparty na sztucznej inteligencji do przewidywania kolejnych kroków i bezproblemowa integracja z 3dfind.it, inteligentną wyszukiwarką modeli 3D obsługiwaną przez CADENAS, można wykorzystać, aby zaoszczędzić cenny czas na początkowym etapie projektowania.

Reklama

Solid Edge 2021 to moim zdaniem najlepsze wydanie Solid Edge od lat! Jest wiele rzeczy, które ułatwią proces projektowania naszym inżynierom  – powiedział Ricardo Espinosa, kierownik ds. Inżynierii badawczo-rozwojowej w Kimball. – Modelowanie podziału na podgrupy jest bardzo wydajne. Możliwość łatwego włączania organicznych kształtów do projektów naszych produktów w środowisku Solid Edge to dla nas wielka sprawa. Posiadanie procesu zawartego w jednym rozwiązaniu programowym bez konieczności importowania, eksportowania i tłumaczenia danych jest bardzo ważne.

Ulepszenia oprogramowania obejmują:

  • Szybki, dokładny układ 2D przemysłowych paneli sterowania z nowymi możliwościami projektowania paneli szafy;
  • Zoptymalizowana integracja między symulacją przepływu i strukturą;
  • Nowa baza danych postprocesorów z możliwością wyszukiwania oraz ulepszone możliwości obróbki zgrubnej i adaptacyjnego frezowania przyspieszają programowanie w sterowaniu numerycznym;
  • Ulepszone opcje współpracy w chmurze dzięki wprowadzeniu Teamcenter Share, którego można używać z Solid Edge do synchronizowania plików na komputerze w celu bezpiecznego przechowywania w chmurze.
Reklama

Źródło: Siemens

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama