Solparts usprawnia produkcję dzięki frezarkom CNC firmy Seron

Dzięki maszynom Seron oraz indywidualnemu podejściu firmie Solparts udało się usprawnić proces produkcyjny w swoim zakładzie. – Firma Seron podeszła do współpracy kompleksowo, zapewniając nam maszyny o solidnej jakości i w dobrej cenie, a także wzorowy serwis. Nasza współpraca ciągle się rozwijała i obecnie cztery maszyny firmy pracują w naszej fabryce na pełnych obrotach – mówi Tomasz Gawlas, prezes zarządu w Solparts.

Firma Solparts z siedzibą w Suchej Beskidzkiej od 2010 r. zajmuje się projektowaniem i budową narzędzi produkcyjnych dla przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. Przez ostatnie lata wypracowała sobie pozycję jednego z liderów na polskim rynku w obszarze produkcji ramek lutowniczych (do lutowania falowego). W tym zakresie współpracuje z największymi producentami elektroniki w Polsce, dostarczając im swoje produkty i pełne wsparcie w procesie lutowania.

Jesteśmy silnie rozwijającym się polskim przedsiębiorstwem, dlatego spory nacisk kładziemy na odpowiednio dobrany i wyposażony park maszynowy – podkreśla Tomasz Gawlas, prezes zarządu w Solparts.

Jak dodaje, od samego początku celem firmy było produkowanie ramek lutowniczych i wszystkich narzędzi produkcyjnych z materiałów bardzo dobrej jakości i z zachowaniem wysokich tolerancji wymiarowych. – Jakość i dokładność oznacza satysfakcję naszego klienta, a dobra opinia na rynku jest najlepszą referencją naszych produktów i usług – uważa Tomasz Gawlas.

Kluczowy dobry kontrahent

Poszukując odpowiednich maszyn, przedstawiciele Solparts spotkali się z wieloma firmami, które oferowały im frezarki CNC. Były to najczęściej firmy handlowe sprowadzające maszyny z Chin.

Głównym problemem, z jakim przyszło nam się zmierzyć, była niska jakość konstrukcyjna maszyn, przez co dokładność frezowanych produktów i wydajność procesowa pozostawiały wiele do życzenia – opowiada Tomasz Gawlas. Jak przyznaje, firma Solparts spotkała się również z problemem serwisowania maszyn zaraz po zakupie. – Okazało się, że nadal na rynku istnieją duże firmy, które funkcjonują w myśl zasady „sprzedać i zapomnieć”. Firma Seron podeszła do współpracy kompleksowo, zapewniając nam maszyny o solidnej jakości i w dobrej cenie, a także wzorowy serwis. Nasza współpraca się rozwijała i obecnie cztery maszyny firmy pracują w naszej fabryce na pełnych obrotach – nie ukrywa zadowolenia.

Elastyczna produkcja

Tomasz Gawlas zaznacza, że przy wyborze maszyn firma Solparts kierowała się możliwościami elastycznego podejścia producenta do specyfiki prowadzonej działalności. Ważnym punktem było zbudowanie stabilnej konstrukcji maszyny i takiego pola roboczego frezarki, aby można było wykonywać kilka lub kilkanaście ramek lutowniczych na jednym ułożeniu płyty na maszynie.

Firma Seron podeszła do naszego zamówienia indywidualnie, pomogła nam dobrać rozwiązania, które znacznie skróciły czas naszej produkcji, a masywna rama konstrukcyjna, która była podstawą do pozostałych wdrożeń, wyeliminowała problemy z dokładnościami podczas procesu obróbki.

Dzięki współpracy z Seronem firmie Solparts udało się usprawnić proces produkcyjny. – Nasze produkty cechuje stabilna jakość, a my możemy korzystać z przewidywalności w planowaniu czasów produkcji na maszynach. Jakość i szybkość reakcji to dwie kluczowe cechy, których beneficjentem są w ostatecznym rozrachunku nasi klienci – podkreśla Tomasz Gawlas. Jak dodaje, teraz rzadko dochodzi do awarii ploterów, a jeśli pojawiają się drobne problemy, to serwis producenta działa bez zarzutu i bardzo szybko reaguje.

Solparts już myśli o kolejnych inwestycjach. W kolejnym roku kalendarzowym planuje kolejne inwestycje w park maszynowy. – Od pewnego czasu producent instaluje w segmencie naszych maszyn jeszcze szybsze serwonapędy, dlatego można z optymizmem patrzeć na wydajność produkcyjną w najbliższej przyszłości – podsumowuje Tomasz Gawlas.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę