Southco i Novomatic zwiększają bezpieczeństwo produktów

Mepax
Reklama
Reklama

Firma Austrian Gaming Industries, będąca spółką zależną Novomatic AG - producentem automatów do gier, wdraża zaprojektowane przez Southco rozwiązania dostępowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wytrzymałości swoich maszyn.

Southco współpracowało z Novomatic w trakcie projektowania kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa fizycznego na bazie zamka obrotowego R4 dla automatu wrzutowego Dominator. Intuicyjna, dwustopniowa operacja ryglowania zabezpiecza dwa główne punkty dostępowe do maszyny.

Reklama

W połączeniu z siłownikami AC i kablami Southco seria R4 zapewnia kompletne rozwiązania dla zdalnego ryglowania/blokowania. Zamki obrotowe Southco wykorzystują te trzy komponenty do zapewnienia zdalnego, manualnego uruchamiania oraz zapewnienia poprawionego bezpieczeństwa. Aby uruchomić system, serwisant musi zwolnić siłownik a załączony kabel aktywuje zamek obrotowy, umożliwiając otwarcie drzwi lub panelu w celu przeprowadzenia rutynowej konserwacji. Równie łatwo zamyka się drzwi poprzez ich popchnięcie (push-to-close).

Seria R4, pierwotnie zaprojektowana w celu zapewnienia znacznej siły i precyzji w aplikacjach drzwi samochodowych, z łatwością zabezpiecza wytrzymałe panele i pokrywy automatów do gier. Dyskretna natura zamka umożliwia jego montaż wewnątrz obudowy i ukrycie punktów ryglowania. To zwiększa bezpieczeństwo, a jednocześnie poprawia wzornictwo przemysłowe.

Zamki elektroniczne zgodne z branżowymi normami bezpieczeństwa

Reklama

Zapewnienie zgodności ze zmieniającymi się regulacjami branżowymi stanowi ciągłe wyzwanie dla wszystkich producentów automatów do gier. Wiele organów regulacyjnych i komisji domaga się bardziej rygorystycznych regulacji bezpieczeństwa, które nie tylko będą chronić automaty do gier przed kradzieżą, ale również zabezpieczą je w trakcie rutynowych czynności obsługowych i konserwacyjnych..

Przykładowo, proponowane zmiany do włoskiej regulacji Comma 6a wymagają nie tylko modernizacji konstrukcji włoskich automatów do gier, ale także bardziej ścisłych wymagań certyfikacyjnych w zakresie konserwacji maszyn i ich kontroli na miejscu. Producenci mogą zapewnić zgodność z takimi regulacjami poprzez zintegrowanie inteligentnych zamków elektronicznych w automatach do gier.

Źródło: Mepax

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama