Speedy 400 - system laserowy do grawerowania firmy Trotec

Trotec
Reklama
Reklama

Wraz z wprowadzeniem do oferty nowej odsłony Speedy 400, Trotec wprowadził standardy w technologii laserowej. Najnowsza wersja naszego lasera do grawerowania Speedy 400 zawiera szereg innowacji i została zaprojektowana do zwiększania produktywności oraz elastyczności pracy użytkowników. 

Wyjątkowa prędkość grawerowania i cięcia

Zwiększenie maksymalnej prędkości grawerowania z 3,55 m/sek do 4,2 m/sek przy przyśpieszeniu wynoszącym 5g, jak również innowacyjny system planowania ścieżki ruchu OptiMotion™ sprawiają, że nowy Speedy 400 jest najszybszym średnio-formatowym systemem laserowym do grawerowania na rynku. System laserowy Speedy 400 tnie do sześciu razy szybciej niż porównywalny system laserowy do grawerowania. Wykorzystując rozwiązanie OptiMotion™, prędkość cięcia i przyśpieszenie są obliczane w czasie rzeczywistym na podstawie geometrii. Takie funkcje są standardem w większych systemach do cięcia, lecz jest to prawdziwa rewolucja dla średnio-formatowych systemów do grawerowania. Co więcej, z najnowszą technologią laserową MOPA fiber możesz ustanowić nowe rekordy w kwestii prędkości grawerowania. Nawet przy najwyższej prędkości pracy możesz osiągnąć perfekcyjne rezultaty dzięki wysoce inteligentnej elektronice sterującej, precyzyjnej mechanice, solidnemu źródłu laserowemu oraz potężnemu oprogramowaniu Trotec JobControl.

Reklama

Przygotuj się na maksimum możliwości

Zacznij pracować z jeszcze większą mocą lasera! Maksymalna moc lasera do 250 watów umożliwia wyższą prędkość pracy, jak również obróbkę grubszych materiałów. Opatentowana Sonar Technology™ jest obecnie najbardziej innowacyjną i najłatwiejszą metodą cyfrowego pomiaru odległości od powierzchni materiału poddawanego obróbce. W nowym Speedy 400 jest ona standardem. System samoczynnie wykrywa punkt ogniskowania dla każdego miejsca na stole roboczym i automatycznie przemieszcza się do prawidłowej pozycji ogniskowania. Nowy dynamiczny wyświetlacz pokazuje status lasera wraz z progresem wykonywanej pracy bezpośrednio na maszynie. Umożliwia to błyskawiczne sprawdzenie czy laser jest włączony, czy zadanie zostało zakończone lub zatrzymane, które źródło lasera jest aktywne, jak również innych statusów. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator posiada szybki dostęp do informacji. Możesz zaoszczędzić pieniądze i czas poprzez unikanie przestojów w pracy. Nowy Speedy 400 wyznacza również nowe standardy w kwestii ergonomii – bez strat w funkcjonalności. Załadunek i rozładunek lasera może być wykonany szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek, dzięki nowej oraz wygodniejszej obsłudze przedniej pokrywy maszyny laserowej.

Reklama

Maksymalny wybór opcji – stworzony dla elastyczności

Nowy Speedy 400 jest dostępny ze źródłem lasera CO₂ lub nawet z dwoma źródłami lasera – CO₂ oraz fiber – w jednym urządzeniu. Opatentowana Flexx Technolog pozwala na nieskończone warianty zastosowań. Oba źródła lasera mogą być użyte w jednej pracy bez konieczności ręcznej zmiany źródła lasera, soczewek lub ogniskowania. Speedy 400 to elastyczny systemem z różnorodnymi opcjami takimi jak koncepcja wielofunkcyjnego stołu roboczego, różne soczewki czy kamera JobControl® Vision do precyzyjnego cięcia materiałów. Umożliwia to zaadaptowanie systemu laserowego do grawerowania do indywidualnych potrzeb w każdej chwili.

Nowy system laserowy do grawerowania Speedy 400 ustanawia nowe standardy – zobowiązanie Trotec do maksymalnej rentowności klientów.

Źródło: Trotec

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama