Spójne oprogramowanie z większą płynnością pracy

Spójne oprogramowanie z większą płynnością pracy HURCO

Firma Hurco udoskonaliła centra tokarskie z typoszeregu urządzeń „wieloosiowych”. Maszyny te – zaprojektowane do obróbki tokarsko-frezerskiej elementów średniej wielkości – zostały udoskonalone zwłaszcza w zakresie oprogramowania oraz napędów. 

Do tej pory na wrzecionach głównych używano napędów pasowych, teraz są stosowane napędy bezpośrednie. Wiąże się to nie tylko z większą płynnością pracy, ale przede wszystkim zapewnia większą dokładność, jeśli oś jest na przykład wykorzystywana do prac związanych z pozycjonowaniem. Pakiet oprogramowania typoszeregu obejmuje teraz także funkcję Solid Model Import, co zrównuje te modele pod względem standardu oprogramowania z frezarkami Hurco: ta sama koncepcja obsługi, ta sama terminologia, te same funkcje. Jest to szczególnie korzystne dla producentów kontraktowych, obrabiających w sposób elastyczny pojedyncze części oraz niewielkie serie i wykonujących prace frezarskie na odpowiednio wyposażonej tokarce. Jednocześnie mają oni możliwość szybkiej zmiany maszyny bez konieczności zmiany sterowania.

Tą serią tokarek firma Hurco strategicznie uzupełnia całość oferty swoich produktów – mówi Sebastian Herr, kierownik działu techniki zastosowań. – Tym samym użytkownicy nie muszą używać w swojej firmie dodatkowego sterowania. Użytkownicy ceniący sterowanie dialogowe z opcjami DXF oraz Solid Model Import na swojej frezarce, mają zatem rację, wybierając również te tokarki.

centrum tokarskie

Typoszereg maszyn wieloosiowych obejmuje siedem wariantów, które – w pełni wyposażone – są dostarczane jako urządzenia „gotowe do produkcji”. W zależności od potrzeb użytkownik może sięgnąć po bardziej kompleksowe warianty z rewolwerem, napędzanymi narzędziami oraz dodatkowymi osiami Y i W, poszerzając świadomie zakres obróbki. I tak na przykład, przy pomocy osi Y na cylindrycznej powierzchni można wykonać kieszeń z prostym dnem; w wariancie TMX z przeciwwrzecionem istnieje możliwość obróbki strony przedniej i tylnej. Jeśli wieloosiowe centra tokarskie są wykorzystywane przykładowo do produkcji kołnierzy i łączników rurowych, zastosowania typoszeregów TMX obejmuje także wytwarzanie kompleksowych części maszyn.

Źródło: Hurco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę