Startuje ITM_talks: Przemysł pod znakiem cyberbezpieczeństwa

Reklama
Reklama

Przed nami pierwsze spotkanie z cyklu ITM_talks. Już jutro (18 czerwca) o godz. 11:00 będzie można wziąć udział w dyskusji online z ekspertami branżowymi na temat cyberbezpieczeństwa w kontekście rozwoju przemysłu 4.0. Na pytanie, jak nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie odpowiedzą eksperci: Microsoft Polska, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania Sieć Badawcza Łukasiewicz.

Wyjątkowe okoliczności, w których przyszło się odnaleźć małym i dużym firmom, wymagają niestandardowych działań – dlatego coraz więcej przedsiębiorców z sektora przemysłowego otwiera się na nowe technologie. Transformacji cyfrowej nie da się jednak prawidłowo przeprowadzić bez zapewniania odpowiednich środków bezpieczeństwa. 

Reklama

O nich oraz o tym, w jaki sposób wykorzystać cloud computing i inne nowoczesne rozwiązania do odnalezienia się w nowej rzeczywistości opowiedzą goście ITM_talks.

  • Katarzyna Nosalska, członek zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, przedstawi m.in. swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce i ich drogi do transformacji cyfrowej. Od przedstawicielki Fundacji dowiemy się także, w jaki sposób FPPP może wesprzeć przedsiębiorstwa w tym procesie.
  • Michał Jaworski, dyrektor strategii technologicznej i członek zarządu Microsoft, opowie m.in. o planie inwestycyjnym o wartości 1 miliarda dolarów, obejmującym otwarcie nowego regionu data center Microsoft w Polsce, w ramach globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej. Reprezentant amerykańskiego koncernu informatycznego przybliży również, w jaki sposób usługi chmurowe mogą pomóc przedsiębiorstwom rozwinąć się technologicznie.
  • Dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania, odpowie na pytania związane z cyberbezpieczeństwem w kontekście przechowywania danych w chmurze obliczeniowej, a także nakreśli obawy przedsiębiorców w tym zakresie.

Nowa rzeczywistość wymusiła konieczność przejścia od słów do czynów – wdrożenia tu i teraz rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0, automatyzacji i robotyzacji. Podczas cyklu spotkań online ITM_talks podzielimy się z naszymi widzami solidną dawką wiedzy, jak bezpiecznie stosować nowoczesne technologie, aby dopasować się do nowych potrzeb rynkowych. Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na ITM_talks i oglądania pierwszej transmisji już 18 czerwca o godz. 11:00 – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe.

Dyskusję poprowadzi dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. 

>>Bezpłatna rejestracja<<

Reklama

W programie kolejnych spotkań z cyklu ITM_talks: 
    • What’s next? Przemysł po pandemii oczami międzynarodowego eksperta.
    • Rozwiązania szyte na miarę. Automatyzacja logistyki dla e-commerce. 
    • Fabryka przyszłości – jak rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki pozwalają budować firmom konkurencyjność na rynku. 

Każdy zarejestrowany uczestnik ITM_talks otrzyma bezpłatne zaproszenie na targi ITM Industry Europe, które odbędą się 3-6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targów druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Wydarzeniom będzie towarzyszył dwudniowy Kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowany na 3-4 listopada 2020.

Źródło: ITM Europe

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama