STOM 2018: CNC Projekt – Maszyny według potrzeb

MM Magazyn Ptzemysłowy

Na temat nowości prezentowanych na Przemysłowej Wiośnie, personalizacji maszyn i urządzeń oraz kierunków rozwoju rozmawiamy z Konradem Bulandą z CNC Projekt.

CNC Projekt już po raz kolejny prezentuje swoją ofertę podczas Przemysłowej Wiosny w Kielcach.
Tak, w targach uczestniczymy już po raz czwarty. Jesteśmy zadowoleni zarówno z wielkości naszego stoiska, jak i z jego lokalizacji. To jedna z dwóch imprez w Polsce, na której się wystawiamy. To również jedne z najważniejszych i największych targów w Polsce. Tradycyjnie prezentujemy w Kielcach nasze nowości i premiery. Nasza obecność oraz oferta są również zauważalne przez organizatorów. W ubiegłym roku dostaliśmy Złoty Medal za stoisko, natomiast dwa lata temu Złoty Medal otrzymała nasza giętarka trzpieniowa AMOB. W tym roku również zgłosiliśmy maszynę do konkursu.

Co w tym roku możemy zobaczyć na Waszym stoisku?
W tym roku prezentujemy najnowszy model dziurkarki do rur i profili naszego czeskiego dostawcy – firmy Pars Engineering. Właśnie ta maszyna została zgłoszona do konkursu. Zastosowano w niej najnowsze rozwiązania pomiarowe, najnowszy system sterowania i rozwiązania niewystępujące u naszej konkurencji. Posiada ona też specjalny system pomiaru długości profili, który zapobiega zniszczeniu materiału podczas dziurowania. Jeżeli zastosujemy zbyt długi lub zbyt krótki profil, maszyna sama to wykrywa i nie rozpoczyna procesu dziurowania, czyli nie niszczy partii materiału źle dobranego do aktualnej produkcji. Maszynę w najnowszej specyfikacji pokazujemy po raz pierwszy na targach w Polsce. Po targach będziemy instalować identyczną maszynę już u klienta. Nasi klienci na dziurkarki to najczęściej firmy z branży produkcji ogrodzeń, systemów regałowych i grzejników łazienkowych.

Jakie obserwujecie główne trendy rozwoju maszyn do obróbki?
Klienci coraz częściej szukają maszyn i rozwiązań dedykowanych pod swój profil działalności. Sprzedawane przez nas maszyny są zatem dostosowywane do ich potrzeb. Możemy dostosować całą maszynę bądź też samo oprzyrządowanie. Najczęściej dotyczy to dziurkarek, giętarek do rur i profili oraz maszyn do profilowania. Dzięki temu, że maszyny są dostosowywane do wymagań klientów, mogą produkować szybciej i w wyższej jakości. Przykładem tego typu realizacji jest giętarka trzpieniowa, którą dostarczyliśmy na przełomie roku do jednego z największych europejskich producentów przyczep samochodowych. Była ona w bardzo dużej mierze spersonalizowana pod wymagania klienta. Jest to pierwsza maszyna na świecie z tak przygotowanym oprzyrządowaniem.

Na co szczególnie zwracają uwagę Wasi klienci?
Wymagania klientów cały czas rosną. Stawiają oni na szybkość i precyzję maszyn. Skupiamy się zatem na ich wydajności przy zachowaniu najwyższej jakości finalnego produktu. Bardzo ważne dla klientów jest także posiadanie własnego działu serwisu, dlatego wszystkie urządzenia, które mamy w ofercie, sami serwisujemy.

Jakie jeszcze nowości zaprezentujecie w najbliższym czasie?
Będzie to najnowsza elektryczna giętarka trzpieniowa firmy AMOB. Oferuje ona możliwość gięcia w prawo i w lewo, z obrotową głowicą gnącą. Planujemy pokazać maszynę w czerwcu podczas targów w Poznaniu.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę