Sukces współpracy NSK i Volkswagena

Sukces współpracy NSK i Volkswagena Pixabay

Czerwiec 2019 r. to czas, kiedy firmy NSK i Volkswagen rozpoczęły formalną współpracę między odpowiednimi działami ukierunkowaną na rozwój innowacyjnych konstrukcji układów kierowniczych.

Wspólna inicjatywa przełożyła się na działanie rozwojowe w zakresie wyznaczenia NSK jako partnera produkcyjnego, jeśli chodzi o wysokowydajny elektryczny system wspomagania układu kierowniczego z pojedynczym wałkiem zębatym (EPS) dla platformy pojazdów elektrycznych MEB firmy Volkswagen. Produkcja rozpocznie się w 2023 r. w fabryce NSK w Chinach, a systemy będą dostarczane do fabryk samochodów elektrycznych Volkswagena na całym świecie.
 
Według stwierdzenia Thorstena Jabłońskiego, szefa działu skrzyń biegów i napędów elektrycznych w Volkswagen Group Components, ten etap to kolejny kamień milowy w rozwoju układów kierowniczych Volkswagena. Współpraca z NSK pozwala bowiem nie tylko na możliwość produkcji w Chinach, ale także na szersze oferowanie konkretnej technologii.

Źródło: NSK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę