Światowi liderzy rynku obróbki cieplnej spotkali się we Wrocławiu

Blisko 200 uczestników z ponad 100 firm, 30 wystawców, 25 prezentacji merytorycznych, największe firmy sektora, najnowsze technologie. Za nami Heat Treatment Forum 2014 - pierwsza otwarta konferencji branży obróbki cieplnej w Polsce.

W dniach 8 – 10 kwietnia wrocławski Haston City Hotel stał się areną spotkań i obrad dla przedstawicieli sektora z różnych zakątków świata. Wydarzenie otwierało poruszające bardzo praktyczne tematy seminarium szkoleniowe. Kolejne dwa dni to wystawa branżowa oraz konferencja. Wśród jej prezenterów znalazło się wiele znanych i bardzo ważnych nazwisk jak Hans Veltrop, Janusz Kowalewski z firmy ALD Dynatech India, współwłaściciel firmy Burgdorf - Rainer Braun i wiele innych.

Reklama

 

W jednym z wystąpień uczestnikom zaprezentował się też inicjator wydarzenia Karol Forycki. Prezentował on organizacje Global Heat Treatment Network, której celem jest wzajemna pomoc biznesowa w poszukiwaniu właściwych rozwiązań dla klienta zlecającego projekt, zarówno z grona producentów jak i odbiorców przemysłu obróbki cieplnej.

 

Reklama

Podczas wieczornego bankietu pierwszego dnia konferencji wręczona została wyjątkowa nagroda. Otrzymał ją Michel Korwin właściciel grupy United Process Controls, założyciel firmy Nitrex Metal Inc. w uznaniu za przemysłowe wdrożenie polskiej myśli technicznej dotyczącej metod kontrolowanego azotowania gazowego. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie w kilkuset instalacjach przemysłowych na całym świecie. „Jest dzisiaj z nami osoba wyjątkowa, jeden z ojców branży..” powiedział Roman Pietrzyk, wręczając statuetkę.

„Zaplanowaliśmy dwa kolejne spotkania dla branży hartowniczej na ten rok” powiedział Maciej Ratajczak, przedstawiciel Industrial Forum, firmy która zajmuje się kojarzeniem biznesu w obszarze wielu gałęzi przemysłu.

Będą to European Nitriding Summit (październik 2014) - spotkanie specjalistów z zakresu azotowania, oraz European Vacuum Carburising Summit (grudzień 2014) - spotkanie specjalistów z zakresu nawęglania próżniowego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.heat-treatment-forum.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę