System weryfikacji V275 dla lepszej zgodności etykiet i monitorowania jakości

System weryfikacji V275 dla lepszej zgodności etykiet i moni Omron

Nowy system weryfikacji V275 firmy Omron jest rozwiązaniem przeznaczonym do kontroli i weryfikacji etykiet oraz kodów kreskowych w zakresie m.in. produkcji urządzeń medycznych, znakowania w branży motoryzacyjnej, etykietowania opakowań wtórnych oraz trzeciorzędnych produktów spożywczych i napojów.

Firma Omron wprowadziła zintegrowany z drukarką system kontroli etykiet i weryfikacji kodów kreskowych z serii V275. Nowe rozwiązanie może pomóc producentom z sektora medycznego, spożywczego, motoryzacyjnego i pakowanych produktów konsumenckich w bardziej wydajnym sposobie monitorowania ich etykiet na produktach i opakowaniach. Branże te mają wysokie wymogi odnośnie identyfikowalności wynikające z konieczności zapewnienia właściwej treści etykiet, czytelności i kodów kreskowych zgodnej z obowiązującymi standardami jakości.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Model V275 weryfikuje jakość kodów kreskowych 1D i 2D przy normalnej szybkości drukowania zgodnie z normami ISO 15415, ISO 15416 i GS1. Jednocześnie sprawdza czytelność zawartości pod kątem dokładności i jakości druku za pomocą narzędzi do optycznego rozpoznawania (OCR), sprawdzania (OCV) i wykrywania skaz. Logika w oprogramowaniu V275 pozwala na zautomatyzowaną weryfikację zawartości kodu kreskowego zgodnie z oczekiwanymi wartościami i formatami danych zarówno informacji czytelnych dla maszyny, jak i dla człowieka, znajdujących się na każdej etykiecie. W przypadku błędu jakości etykiety system automatycznie zatrzymuje drukarkę i powiadamia operatora za pośrednictwem wyjścia kolumny sygnalizacyjnej.

Ponieważ do drukowania etykiet najczęściej stosowane są termiczne drukarki stacjonarne, Omron wykorzystał zalety popularnego systemu kontroli etykiet LVS-7510, zintegrowanego z drukarką, aby zapewnić najbardziej zintegrowane i wydajne rozwiązanie do kontroli etykiet na rynku. Model V275 jest wyposażony w kamerę do skanowania liniowego o wysokiej rozdzielczości oraz elementy sterujące wbudowane w wysokowydajna drukarkę termiczną Zebra ZT600. Internetowy interfejs użytkownika obsługuje komunikację opartą na sieci Ethernet z systemu V275 do komputera klienta lub serwera. Ponadto oferuje funkcje projektu szablonu kontroli etykiet, monitorowania jakości etykiet w czasie rzeczywistym oraz archiwizowania danych z szablonów i wyników kontroli.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę