System wymiennych frezów do obróbki zgrubnej

System wymiennych frezów do obróbki zgrubnej WIDIA

Firma WIDIA wprowadziła na rynek nową platformę frezów na płytki wymienne M8065HD do obróbki stali i żeliwa. Nowa platforma oferuje krótszy czas ustawczy i mniejsze koszty inwestycji dzięki możliwości wykorzystania jednego narzędzia do wielu operacji frezowania.

Zaprojektowane z ośmioma krawędziami tnącymi na płytce skrawającej i bardzo szerokimi rowkami wiórowymi, charakteryzują się one dużą głębokością skrawania, jednocześnie zapewniają dużą szybkość usuwania metalu podczas frezowania czołowego płaszczyzn.

Frezowanie czołowe jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji podczas obróbki, dlatego zaprojektowaliśmy wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające naszym klientom znacznie większą szybkość usuwania metalu przy obróbce stali i żeliwa – powiedziała Christine Schneider, starszy menedżer ds. produktów globalnych z firmy WIDIA. – M8065HD stanowi gotowe rozwiązanie dla klientów z sektora inżynierii, energetyki i motoryzacji, chcących ograniczyć zapasy narzędzi do frezowania czołowego i zwiększyć szybkość obróbki.

Dla frezów M8065HD z kątem przystawienia 65ᵒ dostępne są płytki o grubości 6,35 mm w trzech gatunkach, charakteryzujące się uniwersalną geometrią. Gatunek WP35CM jest przeznaczony do wszystkich rodzajów stali, podczas gdy WK15CM, przeznaczony do materiałów żeliwnych. Uniwersalny gatunek WU20PM może być stosowany do obróbki stali, stali nierdzewnej i stopów wysokotemperaturowych zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych.

Wszystkie płytki zaprojektowano z krawędzią dogładzającą wiper 2,37 mm, aby zapewnić największą niezawodność i najlepsze wykończenie powierzchni. Cechy te w połączeniu z płytkami o ośmiu krawędziach skrawających, umożliwiają skrócenie ogólnego czasu ustawczego maszyny i kosztów magazynowania poprzez wykorzystanie jednego narzędzia do wielu operacji.

Frezy na płytki wymienne M8065HD są dostępne w wersjach o dziewięciu średnicach metrycznych od 50 do 315 mm z jedną geometrią płytek.

Źródło: WIDIA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę