Szyba z powłoką kwantową z nagrodą za innowacyjność

Szyba z powłoką kwantową z nagrodą za innowacyjność Canva

Szyba w powłoką kwantową produkcji ML System, nagrodzona za innowacyjność w dziedzinie architektury i budownictwa podczas Targów BAU w Monachium, największych na świecie targów budowlanych dla architektów i inżynierów.

– Zdobyte wyróżnienie jest szczególe, ponieważ zostało nam przyznane przez jury stworzone przez uznanych w branży architektów i inżynierów, którzy mają fundamentalne znaczenie przy realizacji projektów budowlanych. Wiele znanych w skali globalnej obiektów nie ujrzałoby światła, gdyby nie ich odwaga i wizjonerstwo. Nasza szyba z powłoką kwantową nie tylko jest efektem odwagi i wizjonerstwa, ale także odpowiada na aktualne potrzeby rynku. Cieszymy się, że wieloletnia praca, najpierw w aspekcie B+R, a następnie wdrożeniowym, spotkała się z uznaniem ekspertów – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Wraz z najnowszą dyrektywą unijną o budynkach zeroemisyjnych nadejdzie rewolucja w architekturze. Nowa era kwantowa jest odpowiedzią na potrzeby branży architektonicznej i budowlanej. Szyby z powłoką kwantową mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne materiały budowlane. To rozwiązanie pozwoli generować darmową energię elektrycznej ze słońca, przy jednoczesnym zachowaniu przezierności, a także wysokiego współczynnika izolacyjności. Dodatkowymi korzyściami szyb z powłoką kwantową jest ograniczenie zjawiska nagrzewania się pomieszczeń oraz generowanie energii nawet ze sztucznego oświetlenia. Kąt padania światła nie ma wpływu na sprawność powłok. Technologie kwantowe to przyszłość budownictwa. Nadchodzi rewolucja w architekturze, na którą nasza firma jest w pełni gotowa.

Źródło: ML System

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę