Targi 3D Solutions ponownie w ramach ITM Industry Europe

Targi 3D Solutions ponownie w ramach ITM Industry Europe Grupa MTP

Targi 3D Solutions, podobnie jak towarzyszące im ITM Industry Europe, odbędą się w po dwuletniej przerwie. W Poznaniu spotkają się przedstawiciele branży druku 3D – technologii, która coraz częściej usprawnia produkcję w różnych branżach.

Wraz ze wzrostem dostępności oraz funkcjonalności drukarek 3D coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie technologii przyrostowych jako usprawnienia produkcji.

Druk 3D sprawdza się świetnie w prototypowaniu, ale jest też wykorzystywany na coraz większą skalę w przemyśle. Obserwowaliśmy duże zainteresowanie tą tematyką, dlatego na początku roku zorganizowaliśmy spotkanie online w ramach cyklu ITM_talks, poświęcone drukowi 3D. Podczas tego odcinka eksperci byli zgodni, że warto śledzić rozwój technologii przyrostowych, które być może w przyszłości zastąpią inne technologie wytwarzania tworzyw polimerowych czy metalowych – relacjonuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów 3D Solutions i ITM Industry Europe.

3D Solutions Targi Druku i Skanu 3D potrwają od 31 sierpnia do 3 września. Do dyspozycji zwiedzających będą: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z technologią „na żywo”.

Czas bez spotkań

Po kilkunastomiesięcznej przerwie w bezpośrednich spotkaniach, wystawcy 3D Solutions będą mogli porozmawiać z potencjalnymi klientami podczas targów. 

Liczymy na to, że targi ITM Industry Europe wraz z targami 3D Solutions pozwolą nam umocnić relacje z użytkownikami naszych produktów oraz przybliżyć naszą ofertę tym, którzy nie mieli okazji się z nią jeszcze zetknąć – mówi Jarosław Dolega, Marketing Manager w Fiberlogy. 

Podobne odczucia ma Mateusz Nowakowski, New Business Development Director w Ubot Technology: – Brak spotkań bezpośrednich w takiej branży jak nasza to na pewno duży problem. Nie możemy doczekać się powrotu do rozmów z klientami na stoiskach. Wszystkim nam jest to w tej chwili potrzebne. Targi traktujemy jako test branży przed kolejnymi wydarzeniami, które mają się odbyć.

Do nowej sytuacji musiała dostosować się również firma CadXpert. Jeszcze przed pandemią uruchomiła Akademię Druku 3D, czyli cykliczne warsztaty, szkolenia i seminaria online poświęcone technologiom drukowania oraz skanowania 3D. – Warsztaty stacjonarne w większości musiały zostać odwołane, ale zastąpiliśmy je pokazami za pośrednictwem Internetu. Spotkania na żywo są zawsze łatwiejsze do przeprowadzenia i przyjemniejsze w odbiorze, jednak te online mają też swoje plusy. Klient może zobaczyć maszyny nie wyjeżdżając ze swojego biura czy mieszkania, w takiej prezentacji może też uczestniczyć więcej osób. Kilka tygodni temu uruchomiliśmy pierwszą w Polsce platformę e-learningową SzkoleniaDruk3d.pl, na której znajduje się 12 lekcji online wprowadzających w świat technologii przyrostowych. Mamy nadzieję, że w Poznaniu spotkamy się z klientami, którzy nie są przekonani do formy online – przekonuje Michał Bryda-Przybyszewski z CadXpert.

Część wystawców postanowiła znacząco zmienić swój profil biznesowy.

Przemyśleliśmy naszą strategię działania, bo B3D to nie tylko usługi z zakresu inżynierii odwrotnej, ale także prężnie działające sklepy internetowe. Zainwestowaliśmy większe środki w działalność online, rozbudowę serwisów, prowadzimy działania celowane na grupy branżowe, do których chcemy dotrzeć i jesteśmy otwarci na wprowadzanie innowacji – zdradza Paweł Woźniak z B3D. 

Krzysztof Gębarski, prezes Zarządu Smarttech, jako najtrudniejsze ocenia pierwsze trzy miesiące pandemii.

Na rynku czuć było niepewność. Musieliśmy przestawić się tylko i wyłącznie na tryb zdalny prezentowania naszych skanerów 3D. Głód targowy odczuwamy wszyscy, zarówno wystawcy jak i potencjalni odwiedzający – stwierdza.

Co na targach?

Zbliżające się targi 3D Solutions to okazja do przedstawienia światu nie tylko nowości branżowych, ale także flagowej oferty, której będzie można „dotknąć”, niekiedy przetestować a przede wszystkim porozmawiać o prezentowanych produktach bezpośrednio z ekspertami firm na stoiskach.

Od ostatniej edycji targów 3D Solutions swoją ofertę poszerzyła m.in. firma CadXpert. – Jedną z nowości jest drukarka 3D w technologii SLS Formlabs Fuse 1, którą producent zapowiadał już od kilku lat. Wykonaliśmy już wiele udanych wydruków dla naszych klientów i możemy śmiało powiedzieć, że warto było czekać. Na targach postaramy się zaprezentować samą drukarkę 3D Fuse 1 oraz przybliżyć sposób działania stacji do separacji proszku Fuse Sift, która zmienia podejście do technologii druku 3D z proszków poliamidowych i znacząco ułatwia ten proces. Pokażemy także wielkoformatową drukarkę 3D w technologii SLA – Formlabs Form 3L i w technologii FDM: drukarkę 3D MakerBot METHOD X oraz przemysłową drukarkę 3D Stratasys F370. Niezmiennie na targi zabieramy również skanery 3D. Zaprezentujemy flagowy produkt marki Shining 3D, czyli wielofunkcyjne skanery z serii EinScan. Warto będzie zwrócić uwagę na skaner 3D przeznaczony do bardzo precyzyjnego pomiaru – AutoScan Inspec, którego dokładność wynosi 0,01 mm. Naszą ofertę na targach dopełni oprogramowanie do symulacji procesów technologicznych i produkcyjnych z oferty VPI Polska – przybliża targowe plany CadXpert Michał Bryda-Przybyszewski.

Sporo nowości szykuje także Smarttech. – Pokażemy aż trzy rozwiązania wprowadzone do sprzedaży. Zapraszamy na oficjalną polską premierę skanera 3D MICRON3D green stereo 20 MPix. Jest to rozwiązanie dedykowane dla przemysłu o najwyższej rozdzielczości na rynku, co pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły skanowanych obiektów podczas jednego skanu nawet przy dużych obiektach. Dokładność na poziomie 17 mikronów i wytrzymałość skanerów potwierdziły badania terenowe i zaawansowane testy pomiarowe przeprowadzone przez naszych ekspertów oraz jednostki niezależne. Obudowa i konstrukcja nośna skanera powstały z nowoczesnego i wytrzymałego włókna węglowego odpornego na wahania temperatur otoczenia, specjalne rozwiązania zastosowane wewnątrz skanera tłumią drgania a wnętrze zabezpieczone zostało łatwym do wyczyszczenia, wymiennym filtrem pyłoszczelnym – wylicza zalety nowego urządzenia Krzysztof Gębarski z firmy Smarttech. 

Targi 3D Solutions wraz z targami ITM Industry Europe otworzą sezon spotkań dla przemysłu. W tym samym czasie (31.08-3.09.2021) na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich odbędą się także Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę