Targi EuroBLECH jednak w nowym terminie

Reklama
Reklama

26. Międzynarodowa Wystawa Technologii Obróbki Blach EuroBLECH nie odbędzie się jednak w tym roku. Organizatorzy targów podjęli decyzję o przesunięciu terminu tego wydarzenia na wiosnę przyszłego roku. Na październik natomiast zaplanowano cyfrową edycję targów, czyli EuroBLECH Digital Innovation Summit.

Organizator targów EuroBLECH w Hanowerze, firma Mack Brooks Exhibitions, podjął decyzję o zmianie terminu tego wydarzenia, które pierwotnie miało się odbyć w dniach od 27 do 30 października 2020 r. Decyzja ta była wynikiem przeprowadzonych w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy rozmów ze wszystkimi wystawcami i partnerami targów, którzy wyrazili wolę, aby nie organizować wystawy w październiku, w związku z trwającą pandemią Covid-19. Zdecydowały z jednej strony troska o zdrowie uczestników wystawy, z drugiej zaś niepewność związana z ograniczeniami podróży, które mogłyby mocno ograniczyć międzynarodowy charakter targów EuroBLECH.

Reklama

Ostatnie miesiące były trudne, zwłaszcza dla branży obróbki blach i powiązanych sektorów przemysłowych – powiedziała Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions. – Obserwujemy spadek zamówień i inwestycji, a wiele firm mówi nam o swoich problemach związanych ze skutkami pandemii Covid-19. I wprawdzie niedawno otrzymaliśmy zgodę na naszą koncepcję bezpieczeństwa i ochrony targów EuroBLECH w październiku tego roku, postanowiliśmy przełożyć targi na wiosnę przyszłego roku.

Aby jednak nie pozostawić firm z branży obróbki blach w tych trudnych czasach całkowicie bez kontaktu z innymi przedsiębiorcami, w październiku odbędą się wirtualne spotkania EuroBLECH Digital Innovation Summit dla firm z branży. – Po otrzymaniu informacji od naszych wystawców i odwiedzających targi, wskazujących na potrzebę wzięcia udziału w tego typu wydarzeniu, organizujemy wirtualne spotkanie na temat innowacji branży, które będzie miało miejsce od 27 do 30 października. Zapewnimy naszym wystawcom platformę do prezentacji najnowszych maszyn i rozwiązań oraz organizowania wirtualnych spotkań z międzynarodowymi gośćmi. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest pomóc branży w tych niezwykłych czasach, zapewniając punkt wyjścia do ożywienia branży – dodała Nicola Hamann.

Reklama

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi EuroBLECH to największa na świecie wystawa technologii obróbki blachy, która przyciąga specjalistów z całego świata. Program targów skierowany jest do specjalistów na wszystkich poziomach zarządzania w małych i średnich firmach oraz dużych przedsiębiorstw ze wszystkich kluczowych sektorów przemysłu. W poprzedniej edycji wystawy wzięło w niej udział 56 307 odwiedzających z całego świata.

Źródło: EuroBLECH

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama